На Прикарпатті підтвердили ще 5 випадків сказу лисиць


Івано-Франківська лабораторія Держпродспоживслужби встановили сказ лисиці на території мисливського угіддя урочище «Валиска» УТМР «Княжа фауна» с. Кукільники Більшівецької громади Івано-Франківської області.

Захворювання виявили за результатами лабораторного дослідження методом люмінесцентної мікроскопії (звіти про результати дослідження патологічного матеріалу від 20.01.2022 р.).

З метою координації дій з ліквідації захворювання проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, рішенням якої затверджено план заходів з ліквідації сказу, визначено неблагополучною територію мисливських угідь урочища «Валиска» с. Кукільники Більшівецької громади. Відтак, накладено карантинні обмеження та розпочато заходи з ліквідації сказу. В осередку захворювання вживаються всі необхідні заходи з локалізації захворювання відповідно до діючої інструкції.

Також в ході проведення заходів з ліквідації сказу відповідно до випадку, що мав місце 1 січня 2022 року в Коломийському районі здійснили відстріл лисиць (4 голови) на території мисливських угідь Отинії, Товмачика, Іванівців, Мишина. 

Як наслідок, фахівці підтвердили сказ лисиць, відстріляних на території мисливських угідь с. Товмачик, с. Іванівці Коломийської ОТГ та с. Мишин Нижньовербзької ТГ Коломийського району. Відповідно тривають заходи з ліквідації сказу.

Для запобігання виникнення сказу потрібно регулярно (щороку) проводити щеплення домашніх улюбленців проти сказу, а якщо з’явилися клінічні ознаки захворювання, інформувати службу ветеринарної медицини, або доправити тварину для огляду у ветеринарну установу. У випадку виявлення контакту домашніх тварин з тваринами дикої фауни повідомляти спеціалістів ветеринарної медицини для проведення відповідних заходів, з метою попередження зараження та загибелі домашньої тварини.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!