У неділю, 1 вересня, в Брошневі-Осаді у храмі Вознесіння Господнього відбулася Патріарша служба на чолі з Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом (Шевчуком).
У цей день у Брошнів-Осаді відзначили 10-ліття освячення храму Вознесіння Господнього, який будували з 1991 по 2003 рр. З цієї нагоди селище відвідав Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук), батько якого походить із Брошнів-Осади, пише "Галицький кореспондент".
Після служби у проповіді Блаженніший звернувся до вчителів, учнів та їхніх батьків: «Ви сьогодні починаєте новий навчальний рік. У нашому народі є звичай усяке добре діло починати з молитви… Дякую сьогодні тим учителям школи, які після дзвоника і вранішньої шкільної лінійки прибули сьогодні до храму разом зі своїми учнями. Це означає, що ви вчите ваших учнів не лише людської мудрості в школі, а й передаєте їм віру їхніх батьків».
Блаженніший Святослав також відзначив, що для нього це особливий день, бо він приїхав, щоб «подякувати селищу Брошнів за дар віри». «Тут уперше я отримав у руки й відкрив Святе Письмо. Тут уперше я увійшов у життя підпільної Греко-Католицької Церкви. Мені важливо здобути ще один крок віри й вам передати», – поділився проповідник.
До відправи Святої літургії також долучилися Митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин, Адміністратор Коломийсько-Чернівецької єпархії Василь Івасюк, протопресвітер Рожнятівський Володимир Тарас та інші отці-протопресвітери і священики УГКЦ спільно зі своїми парафіянами.
Довідка:
Храм Вознесіння Господнього в смт. Брошнів-Осада освятили 30 серпня 2003 року. Ініціатором будівництва та засновником греко-католицької парафії в Брошневі-Осаді був священик Зеновій Божик, який наступного року відзначатиме своє 90-ліття. Спочатку з благословення владики Павла Василика він разом з людьми молився під відкритим небом біля хреста на церковному подвір’ї, потім спорудили тимчасову каплицю, в якій і служили, поки велося будівництво. Проект запропонував Микола Яковина, а розписали церкву львівські майстри. Сьогодні на парафії діє 5 церковних хорів, спільноти «Матері в молитві», «Молитовна сторожа», молодіжна та дитяча спільноти, вокально-інструментальний ансамбль, парафіяльна книгарня та бібліотека.
Фото: Олександра Ранюка