В міських та районних радах забагато депутатів, якби їх було в 5-10 разів менше, толку було б більше, переконаний Олександр Солонтай експерт Інституту Політичної Освіти, безпартійний діяч та один із ініціаторів об’єднання СИЛА ЛЮДЕЙ.
Про це він заявив під час онлайн інтерв’ю з кореспондентом «Бліц-Інфо».
«Якщо говорити про саме місцеве самоврядування, то мій досвід міської і обласної ради підтвердив - у нас занадто багато депутатів. В міських радах десятки депутатів в обласних – це сотні, а інколи і більше депутатів. Стільки не потрібно. Їх би в разів 5 -10 менше, але на зарплату, і зранку до вечора працювати з виборцями. Зараз в Україні 300 тисяч депутатів місцевих рад – стільки не потрібно. Якщо ще врахувати їх помічників, то вийде близько мільйона. Має ж бути відповідальність конкретних людей», - зауважив Олександр Солонтай.
На його думку, оскільки ці сотні депутатів місцевих рад зарплати не отримують, отже, відповідальність невисока. Але вони мусять десь і працювати, тому мандат для них лише атрибут чогось.
«Вони мусять займатися своїми справами. А мандат для одних листок прикрити якусь справу, для інших – спосіб порішати або доповнення до атрибуту мужчини чи успішного директора, що в нього вже все є і навіть мандат. Але нам необхідно переглянути ставлення. Ставлення як до професійного служіння виборцям, а не ставлення до такого атрибуту входу в різні закриті клуби. Це потрібно змінювати», - наголошує пан Солонтай.
За словами Олександра Солонтая, змінити це можна, зменшивши кількість депутатів та професіоналізувавши їхню роботу. Взагалі-то є цілий комплекс заходів, який необхідно прийняти.
«В Україні потрібна адміністративно-територіальна реформа та реформа місцевого самоврядування. Повинна відбутися децентралізація. В доповненні до цього, потрібно змінити структуру органів виконавчої влади, зокрема на місцях. Наприклад, такого органу як РДА взагалі не має бути, а щодо самих районних, міських рад, обласних рад в яких є депутатський корпус - необхідно скоротити. Депутатам потрібно запропонувати і дати можливість, особливо тим, які захочуть професіоналізуватися та безпосередньо працювати як депутат. Офіс народного обранця - це має бути місце постійного прийому і роботи, але їх повинно бути небагато», - зазначає Олександр Солонтай.