Іванофранківці частенько скаржаться на водіїв маршруток. І значна частина скарг стосується культури поведінки автобусних керманичів. Мовляв, поваги до пасажирів їм бракує.
Не менше скарг стосується і наявність автобусів на маршруті у потрібний час. Визначити графік, за яким їздять івано-франківські «Богдани» дуже складно. Зранку кожен має «прекрасну» можливість відчути себе огірочком в банці. Вдень маршруток набагато більше, ніж бажаючих прокататись з «вітерцем». Тому франківцям доводиться брати участь у «автобусних гонках». А у вечірній час «маршрутку» чекаєш, як хлопець дівчину на першому побаченні – «прийде чи не прийде?». Буває, можна і не дочекатись.
Як пояснює у розмові з кореспондентом «Бліц-Інфо» заступник начальника відділу транспорту і телекомунікацій Департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Івано-Франківського міськвиконкому Володимир Чіх, на міських маршрутках взагалі немає графіку.
«У них є інтервал руху. Тобто, є початок роботи транспортного засобу і завершення робочого дня у певну годину. Щодо інтервалу руху між автобусами одного маршруту, то в середньому, він становить 10 або 15 хвилин, в залежності від пасажиропотоку», - зауважує Володимир Володимирович.
За словами пана Володимира, врівноважити пасажиропотік та розвантажити центральну частину міста від надмірної кількості автобусів різного напрямку планують за рахунок виведення далеких маршрутів до автостанцій.
«Зокрема, з минулого тижня змінено маршрути міжобласних та міжнародних перевезень. А саме, переведено на АС-2. Так звільнилось місце для приміських автобусів Тлумацького, Тисменицького, Городенківського напрямку, що перевантажували центральну частину міста», - пояснює Володимир Чіх.
Крім того, за словами комунальника, незабаром буде проводитись моніторинг пасажиропотоку в Івано-Франківську.
«І все залежить від результатів. Де треба, то зменшимо кількість маршруток, а де треба – збільшимо. Також будемо звертати увагу на потреби та зауваження пасажирів. Наше основне завдання - це зробити нормальні умови для перевезення пасажирів - міського, приміського та міжнародного сполучення», - каже Володимир Володимирович.