Скелі Довбуша - одна з найцікавіших пам’яток природи, культури та фольклору. Це нині одна з родзинок Карпат, відома чи не кожному туристу.
Цей містичний та оповитий легендами скельний комплекс розташований неподалік села з не менш містичною назвою Бубнище, поблизу м.Болехів Калуського району. Він був сформований близько 70 мільйонів років тому, коли був дном палеогенового моря, пише Luka Rozumovskyy.
Вивчивши вибиті в каменях печери, зруби, пази, східці, вчені дійшли висновку, що скелі використовувалися людьми, які жили тут у Х ст., під помешкання та в ролі фортеці. Печерні приміщення мають чіткі геометричні форми, правильні пропорції, рівні поверхні вертикальних стін, досить точну прямокутність, чисту обробку стелі. У X–XII ст. н. е. тут існувало язичницьке святилище — палеообсерваторія. Також в різні періоди тут була і напівфольклорна фортеця княжої доби, і твердиня опришківського руху.
Це місце - повне різноманітними легендами та переказами. За однією з легенд, в печері в одній зі скель зберігаються заховані скарби, відібрані Довбушем у польських панів. Її охороняють кам'яні велетні. Відкриється печера лише тому, хто знає магічне слово. Скелі часто використовувалися опришками та втікачами як сховок.
Міць, силу народного улюбленця Олекси Довбуша уособлює «камінь вічності». Якщо вірити легенді, герой міг, не прикладаючи особливих зусиль, зрушити його з місця, тим самим, демонструючи свою силу простому люду. До каменя нині може торкнутися кожен охочий. Кажуть, якщо в сонячний день загадати бажання, що йде від серця, то воно неодмінно збудеться!
Говорять, що скелі зберігають пам'ять предків гуцульського краю. Якщо порушити їх спокій, то можна викликати дощ з грозою. Також низько над головою почне літати птах.
Мандрівники не можуть обминути увагою також печери духів. Але на шляху тих, хто вирішив проникнути в них, постане безліч сходів та лавок, колодязів та ровів. Унікальні печери нагадують обитель чаклунів, духів, язичницьке святилище, в якому проводяться таємничі, містичні ритуали та обряди.
Корінні мешканці переконані в тому, що залишатися тут на ніч небезпечно. Та й самі туристи, налякані розповідями про печерних духів, які охороняють дану місцевість, не наважуються це зробити.
Дуже відома серед туристів «Чортова ущелина» шириною 20 сантиметрів. Якщо вірити легенді, всі хто крізь неї пройдуть позбудуться гріхів. В кам’яній скелі знаходиться старовинний колодязь глибиною 5-6 метрів, до якого можна дістатися сходами.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!