Учора з Калуша до Києва поїхали більше сотні калушан. Сьогодні вирушають ще півтори сотні
Учора калуський Комітет опору диктатурі відправив до Києва 108 осіб. Нині зранку поїхало ще півсотні, а на вечір уже записалися близько 100 осіб. Про те, хто і чому їде до Києва, де ночуватимуть та як харчуватимуться — дізнавалися «Вікна».
Близько 18.00 на майдан біля пам’ятника Романові Шухевичу «стікаються» люди. Більшість — чоловіки: молоді хлопці і уже — старшого віку. Жінок — небагато, але вони — є. У самому Комітеті триває робота — тих, хто їде, реєструють, записують номери телефонів. Жінка тримає у руках список від однієї із політичних партій. Депутат міської ради Іван Ляхович тримає у руках спортивний шолом. «Вікна» цікавляться, чи захист роздають централізовано? Виявляється — ні: то «рухівці» беруть із собою.
«Рухівці» групуються разом. У самому штабі кипить робота. Один із чоловіків — Ігор — пригощає усіх яблуками — має велику сумку. Каже, що приїхав із Москви, а там говорять, що українці не хочуть до Євросоюзу. Подумав, зібрав сумки і — на Київ. Яблука взяв, бо «може хлопці у дорозі погризуть». Каже, що має великий сад — на 30 дерев.
У Комітеті — багато пакунків. Усі забирають із собою на Київ. На деякий коробках є маркування — «Мед», «Ліки» і т.д. Всім, хто виходить зі штабу до автобуса, видають пакунок або — кілька. І зразу попереджають: береш – значить несеш аж до калуського намету на Майдані. До Києва беруть і моток колючого дроту. Кажуть, що є і протигази.
У Комітеті — контролюють «чужих». Дівчина, яка реєструвала тих, хто виїжджає, раптом зривається з-за столу, біжить до «Вікон» і закриває рукою об’єктив. «Ви — хто? Хто вам дозволив тут фотографувати?». Навколо сміються, дівчина повертається до столу.
Тим часом Ігор Очкур надворі зачитує список — хто із тих, що записалися — присутній. Хто відгукується — тому вручають пакунок і направляють до автобуса. Учора до Києва поїхали 108 осіб. Нині зранку — ще більше 50-ти. І, за словами Ігоря Очкура, на вечір записалися уже близько сотні калушан. Нагадаємо, учора до міської ради звернулися профспілки міста з тим, щоб допомогти в організації відправки працівників до Києва. Орієнтовно говорили про 250 осіб. Ігор Очкур каже: людей не ділять на «профспілкових» і «звичайних».
Секретар міської ради Олександр Челядин, який займається питанням розселення людей, повідомив, що калушан на нічліг чи відпочинок прийматимуть у Михайлівському та Феодосіївському соборах, окремо — священик та Гюзель Насалик, яка орендувала дві квартири. Житло для калушан шукають у центрі міста.
За словами Олександра Челядина, учора до Києва власним транспортом уже поїхали двоє депутатів міськради. Ще семеро — їдуть автобусами.
— Може, б «Міська варта» поїхала? — питається депутат міськради Іван Ляхович.
— Ми з ними зв’язувалися, вони мають охороняти об’єкти, — відповідає Олександр Челядин.
У Комітеті рахують гроші. Кажуть, коштів на автобуси вистачає: станом на ранок, 10 грудня, Комітет опору диктатурі закумулював 199 тисяч 686 гривень готівкою. Крім того, колективи підприємств та установ перерахували на рахунок 85 тисяч 590 гривень. А за учорашній день у Комітеті зібрали ще 26,5 тис. гривень. Витрати (в основному — на транспорт) склали 115 тис. гривень.
Люди йдуть до автобусів. Паралельно біля пам’ятника Романові Шухевичу відбувається віче із молитвою.