В Івано-Франківську батьків переконували зібрати дані про дітей на ідентифікаційну картку
Вчора в одній із івано-франківських шкіл начальник управління кримінальної міліції у справах дітей МВС України Олексій Лазаренко зустрівся із членами батьківських комітетів загальноосвітніх навчальних закладів Івано-Франківська.
Олексій Лазаренко розповів батькам про важливість заведення ідентифікаційної картки з відбитками пальців та анкетними даними дитини, - повідомляє кореспондент «Бліц-Інфо».
«Та примушувати нікого не будуть. Це особистий вибір кожного. Ніхто не заводитиме баз даних, хто з батьків це зробив. Вона зберігатимуться у батьків та ніде не використовуватиметься без нагальної потреби. А поширюватимуть її як рекламку – візьме тільки той, що захоче. І тільки якщо з дитиною щось трапиться, батьки зможуть прийти з нею до міліції», - наголосив Олексій Олександрович.
На думку начальника кримінальної міліції, наявність картки дасть міліціонерам можливість зекономити час у незвичайних ситуаціях. До прикладу, коли дитина пішла з дому.
«У таких шокових ситуація батьки не в змозі розповісти правоохоронцям про свою дитину потрібну інформацію – особливі прикмети та групу крові. Їм буває складно назвати з ким дитина спілкується, хто її друзі та в яких соціальних мережах зареєстрована. А це буває дуже важливим і може підказати міліції, де саме її шукати», - вважає Лазаренко.
Натомість думки батьків з цього приводу розділились. Одні вважають, що такою карткою дитині обмежуватимуть свободу та право вибору. Інші ж висловили думку, що така «батьківська картка» є необхідністю.
Мати двох дітей Оксана Рущак у розмові з кореспондентом «Бліц-Інфо» наголосила, що обов’язково заведе власним дітям картки.
«У мене був випадок, коли моя хвора донечка втекла з дому в одних тапочках взимку. Ми не могли її знайти протягом п’яти годин. І це було жахливо. На щастя, люди відвели її до найближчого дитсадка, куди ходить мій молодший син. А там її впізнала вихователька. Це й врятувало нас від тривалих пошуків. Та ситуації бувають різними і така картка могла б допомогти», - вважає мама.
Крім «батьківської картки» батькам презентували програму для школярів «Дослідники». У її рамках школярі надаватимуть допомогу представникам громади, пенсіонерам, навчатимуть менших школярів, а також покращуватимуть території шкіл, парків тощо.
«Реалізація цієї програми розпочалася в Івано-Франківську минулого місяця у рамках реалізації проекту «Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні». Це нова ініціатива для підлітків із вивчення основ скаутингу і правоохоронної діяльності, що сприятиме підсиленню взаємодії міліції і громади», - повідомив Олексій Лазаренко.
За словами керівника підрозділу, передбачається, що гуртки дослідників будуть створені на базі шкіл і працюватимуть упродовж навчального року. Тематика програми стосується правоохоронної діяльності, кримінального законодавства, особистої і громадської безпеки, основ скаутингу. Зустрічі «дослідників» відбуватимуться в їхніх школах.
Олексій Лазаренко зазначив, що програма поєднує пластовий підхід щодо отримання підлітками винагород після здобуття певних навичок.
«Кожен навчальний модуль передбачає виконання дослідниками певного проекту на користь громади. Проект підлітки обирають самостійно відповідно до теми модуля. Вони можуть стосуватися надання допомоги пенсіонерам, покращення території школи або парку, проведення презентацій для молодших школярів з особистої безпеки, безпечної поведінки в Інтернеті та багато іншого», - зауважив Лазаренко.
Як повідомив начальник кримінальної поліції, на участь в ній зі згодою батьків вже записалось близько 70 івано-франківських дітей.
Також Олексій Лазаренко зауважив , що запровадження картки та «Дослідників» поки що є пілотним проектом і починає діяти саме з Івано-Франківська. Та при хороших результатах через рік пошириться по всій країні.