В Івано-Франківську говорили про вивезення та утилізацію гексахлорбензолу з Домбровського кар`єру
На чолі з першим заступником голови Івано-Франківської ОДА Василем Плавюком відбулось засідання громадсько-наукової комісії з проблем Домбровського кар’єру.
Фахівці під час робочого засідання обговорили проблемні питання в галузі промислової зони. Зокрема щодо вивозу та утилізації гексахлорбензолу з полігонів та початоку робіт по утилізації гексахлорбензолу на внутрішньому полі Домбровського кар’єру, повідомляє кореспондент «Бліц-Інфо».
Спеціально на засідання з Києва прибули чимало фахівців, що контролюють це надзвичайно важливе питання в області.
Зокрема Василь Плавюк представив Голову всеукраїнської екологічної асоціації Валентину Тимочко, начальника департаменту екологічної безпеки міністерства природи України Юрія Гірмана, в.о. директора інституту навколишнього середовища Юрія Лисиченка, представників уповноважених головного підрядника виконання робіт по вивозу гексахлорбензолу з Калуської промислової зони Ілля Марчевського і представників лабораторії Франції, яка може визначати токсичність відходів, що знаходять в зоні і на території самого кар’єру.
Крім того, відповідно до розпорядження голови ОДА, всі члени комісії контролюють та моніторять питання вивозу гексахлорбензолу з калуської промислової зони, представники служби безпеки України та УМВС в Івано-Франківській області та інші відповідні фахівці.
З червня місяця фахівці взяли на постійний контроль Домбровський кар’єр і завершили його обстеження. Воно показало, що на території є 4 небезпечні ділянки з токсичними відходами різного типу. Які перевищують концентрацію небезпечних речовин у 50 тисяч разів. Крім того фахівці обстежили територію навколо полігону в радіусі 1 кілометра.
«Оскільки ситуація є справді достатньо важкою та кричущою, робота яка вже проведена і яку ще будуть проводити дуже важлива. Зокрема, що стосується не допуску до екологічної катастрофи», - зазначив Василь Плавюк.
Однак вже до кінця року експерти обіцяють, що небезпечна речовина буде вивезена з Калуської промислової зони та утилізована за кордоном. На це держава виділила 280 мільйонів гривень, які необхідно освоїти на вивезення токсичних відходів.
«Роботи ведуться кожного дня. За жовтень місяць 3200 тонн гексахлорбензолу вивезли з полігону. З наступного тижня розпочинаємо роботи в Кар’єрі – з нього необхідно вивезти ще понад 2 тонни небезпечної речовини», - наголошують фахівці.