ІПСО, або корисні ідіоти: Аналітик прокоментував події в Космачі


7 лютого соцмережі обурили новини про те, що у Космачі 6 лютого селяни побили жінку з дитиною, бо подумали, що вони "навідники ТЦК". Як наслідок - у жінки струс мозку, а в дитини перебій носа.

Усе почалося через дописи в соцмережах про те, що нібито у село «їдуть багато машин ТЦК, щоб позабирати людей». Натовп, який перекрив дорогу, запідозрив одну з водійок у співпраці з ТЦК. У поліції розповіли, що місцеві отримали неправдиву інформацію - тому перекрили дорогу, щоб не пропустити автівки.

Прокоментував цей інцидент доктор філософських наук, професор Університету Короля Данила Віталій Надурак, який спеціалізується на аналізі та формуванні інформаційного поля, вивчає поведінку людей у ньому. Аналітик у розмові з кореспонденткою Бліц-Інфо зазначив, що однією з причин цього конфлікту може бути ІПСО.

"ІПСО - це одна з версій, але є й інші, які достатньо очевидні. Це можуть бути власні корисні ідіоти, яких, на жаль, є дуже багато. Або ж це можуть бути негідники, які хочуть на цьому заробити, щоб розкрутити інтернет-сторінки чи телеграм-канали, щоб таким чином привернути увагу до них",- зазначив Віталій Надурак.

Професор наголосив, що прикарпатцям варто пам'ятати про інформаційну війну - вимикати емоції та вмикати критичне мислення.

"У нас йде дуже гаряча інформаційна війна і, на жаль, ворогом у ній є не тільки росіяни. Ворогами є і власні корисні ідіоти та негідники. Бо це внутрішній ворог, який свідомо і несвідомо, не перевіряючи інформацію, поширює її та розхитує суспільство. Тому можу дати головну пораду - запам'ятайте, що абсолютна більшість фейків працюють через емоції. Вони покликані спочатку викликати сильні емоції, а потім, коли критичне мислення вимикається, запустити дезінформацію у вашу свідомість. Якщо ви відчуваєте сильні емоції - вимагайте настільки ж сильних доказів. і взагалі сильні емоції - це вже сигнал, що це може бути дезінформація",- підсумував аналітик.

Нагадаємо,  6 лютого у Космачі селяни побили жінку з дитиною - подумали, що вони "навідники ТЦК". У ГУНП області повідомили, що такий конфлікт мав місце та уточнили, що постраждали троє людей - дві жінки та дитина. Варто також додати, що слідчі розпочали кримінальне провадження за ч. 2. ст. 296 (Хуліганство, вчинене групою осіб) Кримінального кодексу України. Ті самі дії, вчинені групою осіб, - караються обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на строк до чотирьох років.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!