На Касовій горі вперше зафіксували зимівлю колонії метеликів "павиче око"
В одній із печер урочища Касова гора, що в Івано-Франківській області, науковці вперше виявили на зимівлі колонію метеликів "павиче око".
Про це повідомили на facebook-сторінці Галицького національного природного парку.
"06.12.2024 р. науковцями Галицького НПП в одній із печер ур. Касової гори південно – західного схилу, було виявлено зимуючу колонію на стадії імаго (дорослої особини) cонцевика павиче око. Саме тепер печера і отримала свою назву «Сонцевик Іо». Сам вид є досить поширеним на території ур. Касової гори з великою різноманітністю кормової бази, але зимівлю метелика знайдено тут вперше", - йдеться у повідомленні.
Сонцевик павиче око чи сонцевик павич – денний метелик родини Сонцевики (Nymphalidae). Він належить до роду Аглаїс (Aglais) раніше – (Inachis io).
Ці яскраві лускокрилі отримали її на честь Іо — коханки Зевса, жриці Гери. За народними звичаями метелик павиче око символізує щасливий шлюб, міцне здоров’я та удачу. Українська назва метелика пов’язана з характерним візерунком на крилах, що схожі на очі, які є на хвостовому пір’ї у павичів. Яскраві кольори сонцевика павича спрощують його ідентифікацію серед інших метеликів родини. Крила у нього іржаво-червоні чи червоно-коричневі з чорною або сірою облямівкою. На кожному з них є очна пляма («павичі вічка»), що являє суміш синього, білого, чорного та жовтого кольорів. Деякі метелики павиче око можуть не мати очних плям, їх звуть "сліпими".
Довжина тіла комахи 2,5-5 см, яке вкрите коричневими щетинистими волосками, розмах крил варіюється від 4,5-7 см.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!