На Прикарпатті не вірять в «перемир’я» та готуються до гіршого


У зв’язку з оголошеним перемир’ям чи продовжують мешканці Прикарпаття збирати допомогу бійцям, чи можливо, навпаки надіються на те, що після його оголошення Росія відступить? Те, як реагують на цю ситуацію прикарпатці ми вирішили дізнатись в основних осередках збору допомоги українським військовим.

Як повідомив кореспонденту «Бліц-Інфо» представник самооборони Івано-Франківська, що збирають допомогу на АТО в Білому домі, після оголошення так званого "перемир’я" мешканці Прикарпаття ще активніше почали допомагати.

«Людей, які допомагають стає набагато більше. Вони хочуть справжнього миру, переважно готуються до кращого, тому й намагаються забезпечити наших військових всім необхідним.  Оскільки зараз йде похолодання, а наші хлопці ночують в окопах, відповідно їх потрібно забезпечити теплим одягом. Тому часто приносять  харчі, теплу білизну та зимовий одяг. Дехто допомагає коштами. Тоді ми складаємо список, і за ці гроші закуповуємо те, що необхідно нашим хлопцям. В найпершу чергу зараз їх необхідно забезпечити теплою формою та взуттям. Крім того, купуємо бронежилети і кевларові каски», - розповідають волонтери.

Голова Івано-Франківської обласної ГО «Патріот України» Сергій Сивачук, що разом з друзями збирає допомогу для "Азову" також повідомив, що спостерігається значне збільшення допомоги на потреби української армії. Спаду не відбулось, навпаки люди ще більше організовуються.

«Населення Прикарпаття не покладається на це перемир’я, і надії на те, що воно врегулює ситуацію немає. Люди, які приходять до нас на пункт прийому кажуть, що перемир’я ніби оголосили, проте обстріли наших військових продовжуються. Тому нам треба готуватись до гіршого. У нас є випадки, коли люди з навколишніх областей підключаються до допомоги: привозять великими партіями овочі, консервацію. Тобто люди готуються до затяжної ситуації. Крім того, у зв’язку з погодніми умовами, ми трохи переформатували перелік вказаних речей, які необхідні бійцям. В першу чергу зараз необхідна термобілизна, спальні мішки, вовняні шкарпетки, шапки, рукавиці і звичайно різного роду обігрівачі, які хлопці зможуть використовувати на блок-постах, щоб не доводилось їм палити багаття», -  зауважив Сергій Сивачук.

Натомість голова «Координаційного центру швидкого реагування Прикарпаття» Юрій Романюк зазначає, що в них виникли фінансові труднощі. Зараз спостерігається суттєве зменшення надходження благодійної допомоги на рахунки. Депутат каже, що розуміє людей, оскільки їм зараз надзвичайно скрутно і важко.

«Наші люди вже «видохлися» і вони не мають можливості безперебійно жертвувати кошти. Тому в нас зараз виникли борги перед постачальниками. Лише 55 тисяч гривень ми винні за бронежилети. Адже, думали, що спочатку привеземо жилети нашим хлопцям, а потім з допомогою голів сільських районних рад, церков, трудових колективів зберемо необхідні кошти, щоб розрахуватись за них. Проте, зараз фінансування відчутно зменшилось. І нам приходиться просто приходити і казати «Дайте і все». Реагують на це по-різному, посилаються на різні проблеми. До прикладу для того, щоб закупити зараз 10 бронежилетів потрібно 33 тисячі гривень, відповідно ці гроші необхідно дати фірмі наперед. Та, оскільки нам фірми довіряють, то була домовленість, що спершу намагаємось якнайшвидше допомогти нашим військовим, а потім вже розраховуємось за поставки. Але на сьогодні бачимо ситуацію, що ми вже маємо чималий борг перед постачальниками. Тому зараз основна проблема, з якою стикнувся фонд - зменшення фінансування», - зауважив депутат

За словами Юрія Романюка, для того, щоб закупити сотню касок, а в них зараз є велика необхідність, потрібно витратити 220 тисяч гривень, оскільки вартість однієї 2200 гривень. І для того, щоб розрахуватись з людьми, потрібно мати ці кошти.

«Недавно ми закупили 160 комплектів термобілизни різною вартістю, і 200 спальних мішків по 15 доларів кожен. За них ми ще також не розрахувались. Це окремий борг. Я звичайно нікого не збираюсь звинувачувати, оскільки розумію, що наша область не найбагатша в Україні, і розумію, що в людей не завжди є фінансові можливості допомагати», - каже Романюк.