Прикарпатка перерахувала шахраям 5 тисяч. Думала, що купує ліжко
Покупка в інтернеті обернулась для жительки Калущини втратою чималої суми.
Про випадок розповіли у поліція Калущини.
"Шахраї продовжують наживатися на довірливих громадянах. Нечесні «продавці» використовують великі знижки, суттєву різницю в ціні, аргументи в стилі «це ціна ще за старим курсом, вам пощастило!» Інколи необдумані та спонтанні покупки в інтернеті, через бажання отримати безпрецедентну вигоду чи знижку, можуть обернутися втратою заощаджень", - наголошують у поліції.
В схожу аферу потрапила 30-річна жителька Калуської громади. На одній із відомих інтернет-платформ вона знайшла оголошення про продаж ліжка. В ході спілкування із невідомою особою в мобільному застосунку, обговорила умови покупки та здійснила переказ грошових коштів в сумі 5 000 гривень із своєї банківської картки на банківську картку зловмисника. Опісля зв’язок обірвався. Зрозумівши, що її ошукали, звернулась за допомогою до поліції..
Відомості за даним фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України.
Тому поліція Калущини радить перш ніж купувати в інтернеті:
- переглянути, коли створено акаунт, скільки записів на сторінці, чи є відгуки особливо негативні, іноді вони там стоять не просто так.
- перевірте профіль продавця: у порядних продавців профіль відкритий;
- не поспішайте робити передоплату за товар, краще оберіть варіант з післяплатою, до того ж можна перевірити наявність та заявлену якість товару продавцем;
- використовуйте захищені способи оплати та не женіться за необдуманими та спонтанними покупками;
- за можливості, перевірте ліцензії та сертифікати: якщо продавець стверджує, що має якісь ліцензії або сертифікати, спробуйте перевірити їхню справжність. Зазвичай така інформація має бути доступна на сайті продавця.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!