Під франківською митницею водії вимагали справедливих цін за розмитнення

news-image: Під франківською митницею водії вимагали справедливих цін за розмитнення
Сьогодні, 12 листопада в Івано-Франківську близько півсотні громадян, які очікують на розмитнення авто з-за кордону, блокували роботу митниці на вулиці Польовій.

Учасники пікету зібрались з приводу необґрунтованого збільшення митних платежів, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

За словами мешканця Івано-Франківщини Андрія, активісти зустрілись тут, щоб встановити справедливість.

"Сьогодні кожен громадянин України хоче мати автомобіль. Хочеться, щоб був доступний метод для людей, які заробляють гроші в Чехії чи Польщі, привезти автомобіль в Україну. Якщо ми купуємо авто в Європі за 1-2 тисячі євро, то в Україні нам нараховують 2-3 тисячі євро мита. Ми хочемо справедливого розмитнення, бо не можемо зрозуміти з яких розрахунків беруться суми",- пояснює прикарпатець.

Водії запевняють, що місцева митниця самовільно встановлює тарифи при розмитненні та не враховує, чи машина пошкоджена, чи ні. На думку протестувальників, суми мита "беруть з неба".  Відтак, виходить, що чесні водії, які не хочуть їздити з "єврономерами" та розмитнюють авто, змушені платити шалені суми. 

Ці та інші питання прокоментував начальник митниці Василь Ватаманюк. Детальніше у трансляції:

Нагадаємо, що 8 листопада Рада легалізувала «євробляхи», запровадивши нову модель оподаткування ввезення легкових авто. Депутати замінили діючу систему оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів і ліквідували дисбаланс у встановлених ставках акцизного податку в залежності від об'єму циліндрів двигуна транспортних засобів та їх віку.

Згідно з документом, встановлюється пільговий термін розмитнення автомобілів, ввезених в Україну. А саме в перші 30 днів після введення закону в дію водіям надаватиметься знижка в 50% на митне оформлення "євроблях", а наступні 60 днів - 25%. Окрім того, решту 90 днів будуть діяти ставки акцизного податку, передбачені у цьому законі, але "без застосування штрафних санкцій".

Після завершення пільгового періоду, що становить 180 днів, після набуття чинності законом будуть діяти штрафи у розмірі 8500 гривень за порушення умов тимчасового ввезення і транзиту транспортних засобів. Усі сплачені податки за розмитнення "євроблях", які були ввезені до ухвалення закону, мають надходити до Пенсійного фонду України.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 12.11.2018 16:29