В Івано-Франківському ВПУ №21 відкрили навчально-практичний центр


У Вищому професійному училищі №21 відкрили навчально-практичний центр за професією «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення».

Туди закупили сучасні дороговартісні верстати, яке відкриють нові можливості та перспективи для студентів. Про це йдеться на сайті міського голови.

 Ця подія стала можливою завдяки спільним зусиллям та фінансуванню з державного та місцевого бюджетів. А також внеску самого навчального закладу. Про важливість цього кроку та деталі проекту розповів директор училища Михайло Баб'як.

“Це сучасна професія і вона вимагає сучасного обладнання. Відповідно завдяки державній підтримці в нас якраз профінансований такий навчально-практичний центр. Загальна вартість такого проекту 6 млн 114 тисяч гривень. З яких 4 млн 114 тисяч це є кошти державного бюджету. 1 млн 850 тисяч це є кошти міста і 150 тисяч гривень це є кошти навчального закладу, які вкладені повністю в усе: і в ремонти, придбання відповідної техніки, обладнання та інструментів. Дане обладнання допоможе нам вчити по сучасному і виконувати певну продукцію, щоби відробляти те, що нам дала держава і місто”, - каже директор ВПУ №21 Михайло Баб'як.

За словами майстра виробничого навчання Василя Лояка, нові верстати, що нещодавно з’явилися в училищі, значно розширять можливості як для студентів, так і для викладачів. 

“Зараз отримали нові верстати, які дозволять нам розширити наші можливості: трішки цікавішому навчитись і навчити цього наших наступників і наших студентів. Верстати полегшують нам роботу, заміняють звичайні ручні. Легше працювати, надійніше, точніше. Дані верстати багато й широко використовуються навіть у військово-промисловому комплексі. Ми можемо готувати таких спеціалістів на великі підприємства, які будуть допомагати і наближувати нашу перемогу”, -  говорить майстер виробничого навчання Василь Лояк.

Студент училища Станіслав Циганков, який поєднує навчання з роботою верстатником та має досвід практики на різних підприємствах, звертає увагу на важливу проблему української промисловості. За його словами, зараз вкрай складно знайти фахівців, які володіють сучасними технологіями, зокрема здатні працювати з лазером. Тому каже, що такі верстати дуже важливі для якісного навчання. 

“Зараз знайти людину, яка наприклад може спокійно працювати з лазером-зараз їх майже нема. Раніше цьому навчали, але зовсім по старих технологіях. А зараз до нас якраз в Україну привозиться нове обладнання. Радянське вже розвалилося- привозять нове, але нема кому працювати. Хоча зараз люди на цьому можуть заробляти скажені гроші”, - розповідає  студент Станіслав Циганков.

За словами заступника міністра освіти і науки України Дмитра Завгороднього, однією з головних причин тотального дефіциту кваліфікованих працівників верстатників є застаріле обладнання в навчальних закладах. 

“Загалом Міністерство освіти намагається підтримати такі важливі для нас спеціальності і професії пов’язані наприклад з машинобудуванням, з оборонною тематикою й переробною промисловістю. І зараз вся ця промисловість трансформується. Все це виробництво побудоване саме на верстатах з числовим програмним керуванням. Нам дуже необхідно осучаснювати це обладнання в закладах освіти. Оскільки саме на такому обладнанні потім ці фахівці працюють на виробництві. Ми все ще вчимо токарів, фрезерувальників на таких ручних верстатах і це вже не те, що використовується на виробництві. Зараз дуже багато держава і грантові програми вкладають у промисловість для того, щоб осучаснити виробництво”,- зазначає заступник міністра освіти і науки України Дмитро Завгородній.

Міський голова Руслан Марцінків зауважує, що міська влада активно підтримує розвиток професійно-технічної освіти. В тому числі шляхом співфінансування створення сучасних майстерень.

“1 млн 800 тисяч гривень ми дали співфінансування на цю майстерню, щоб діти могли вчитися. Зараз це така дуже затребувана професія, як в оборонній промисловості, так і в іншій промисловості. Тому є дуже велика потреба саме в таких сучасних майстернях. Ми співфінансуємо багато проектів професійно-технічної нашої освіти. Це не перший проект - тут і міжнародні проекти, по ковальству проекти підтримувалися й різне обладнання. Ми готові й надалі співфінансувати такі проекти, адже мати добрих спеціалістів важливо“, - резюмує Руслан Марцінків.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!