Розвиток є, бракує грошей. Прикарпатські митці нарікають, що про культуру забули

news-image: Розвиток є, бракує грошей. Прикарпатські митці нарікають, що про культуру забули
Сьогодні, 12 липня в Коломиї відбулася виїзна сесія Івано-Франківської обласної ради, присвячена культурі.

Першим питанням порядку денного депутати заслухали звіти про розвиток театрального та музичного мистецтв і музейної справи. Також музейники та театрали мали змогу поділитися наболілим, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

Зокрема, Музей писанкового розпису, куди депутатів найперше провели на екскурсію, потребує оновлення фасаду та самої писанки. На це потрібно не менше 5,5 мільйонів. Ще 1 мільйон 400 тисяч гривень необхідно на заміну опалення, аби не витрачати щороку шалені суми на комуналку. 

Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття має проблеми з браком приміщень. Більша половина експонатів зберігається у фонді музею та недоступна для відвідувачів. Про це депутатам повідомила директорка музею Ярослава Ткачук.  За її словами, раніше облрада виділила для музею ще одне приміщення, втім на його облаштування та ремонт також потрібно більше мільйона гривень. Ткачук каже, що ідей для розвитку музеїв на Прикарпатті багато та грошей трохи бракує. 

"До прикладу, музей етнографії та екології Карпатського краю в Яремче опрацював дуже сучасний, цікавий і модерний проект музею під назвою "Гори говорять". Це буде справді єдина в Україні така експозиція. І підтримка обласної ради тут також потрібна", - каже Ткачук.

На брак грошей у культурі нарікає і керівник управління культури, національностей та релігій Володимир Федорак. Каже, проведення реконструкцій приміщень культури - одна із найбільших проблем, адже вартує великих грошей, яких у бюджеті на культуру постійно бракує.

На цьому ж наголошує і директор обласного музично-драматичного театру Ростислав Держипільський. Каже, підготував для депутатів список, де більше півсотні пунктів-проблем. 

"Наприклад, є нагальна потреба змінити освітлення сцени, яке іноземні гості вже сприймають за закулісний перформанс, бо в Європі вже давно все роблять через програму на планшеті. Звук та механізми теж давно застаріли. За опалення вже скільки говоримо, але грошей далі нема. Дах тече. На все це потрібні мільйони. Наш театр здобуває нагороди, команда така, що всі заздрять, а от умов немає, ані для акторів, ані для глядачів. Я розумію, що війна і є багато інших витрат, але давайте й не забувати про культуру. Народ, який не підтримує свій театр, або помер або вмирає», - звернувся Ростислав Держипільський.

Депутати ж натомість запевнили, що візьмуть до уваги всі зауваження митців та подумають над шляхом вирішення всіх нагальних проблем.

До теми: В Коломиї стартувала "культурна" сесія облради


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 12.07.2019 16:45
загрузка...