Адвокат з Франківська не зможе стати суддею через напад на журналістів


Адвоката запідозрили в нападі на журналістів і зловживанні процесуальними правами.

Вища рада правосуддя 12 листопада вперше в своїй новітній практиці відмовилася внести подання на призначення на посаду судді учасника суддівських відборів. Відповідну відмову отримав адвокат з Івано-Франківська Андрій Малетин, який вперше брав участь у відборі ще в 2012 році, пише Судово-юридична газета.

Як випливає з рішення Ради правосуддя, до кандидата в судді виникли претензії в зв'язку з недотриманням ним етичних стандартів.

За результатами конкурсу, проведеного ВККС влітку 2019 року, А. Малетин отримав можливість стати суддею Путильського районного суду Чернівецької області.

Однак у 2020 році розгляд кандидатури А. Малетин на ВСП відразу не задався. 21 травня 2020 року члени Ради правосуддя вирішили відкласти розгляд рекомендації кандидата і провести додаткову перевірку.

Підставою для цього стало звернення, яке надійшло в ВККС ще 10 грудня 2018 роки від члена Національної спілки журналістів України, кореспондента Долинської районної газети «Свіча» Юрія Петрухіна. У своєму зверненні Ю. Петрухін повідомив, що А. Малетин напав на нього після судового засідання 23 жовтня 2017 року прямо в будівлі Долинського районного суду Івано-Франківської області. При цьому, як випливає з заяви, А. Малетин завдав журналістові удар головою в обличчя. Збереглася відеозапис цього інциденту.

Також про неетичну поведінку А. Малетина після цього ж судового засідання заявила журналістка видання «Галицький кореспондент» Марта Баранецька. Вона повідомила, що 23 жовтня 2017 року А. Малетин викручував їй руки і намагався вибити з рук мобільний телефон, на який вона намагалася знімати відео.

В результаті, 24 жовтня 2017 року було зареєстровано кримінальне провадження за ч. 1 ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу. Втім, 19 вересня 2020 виробництво було закрито у зв'язку з відсутністю складу злочину.

Зазначений судовий процес, зазначимо, стосувався справи про захист честі, гідності та ділової репутації. У зв'язку з однією з публікацій, у клієнта А. Малетина - учасника АТО (одночасно і глави однієї з сільських рад Івано-Франківської області), виникли претензії до Ю. Петрухіна, що і стало причиною судового розгляду.

На засіданні Ради правосуддя 12 листопада А. Малетин хоча і підтвердив, що у нього стався певний конфлікт з журналістами, однак зазначив, що він нібито сам став жертвою провокації журналістів.

За словами А. Малетина, журналістка М. Баранецька, яка попередньо не представилася, стала знімати на телефон його розмову з клієнтом. Це не сподобалося обом чоловікам. Вони повідомили їй, що не дають згоди на відеозйомку. При цьому факт нанесення удару Ю. Петрухін, факт фізичного нападу на М. Баранецьку і погрози на адресу обох журналістів А. Малетин рішуче заперечував.

Втім, крім інциденту в Долинському райсуді Івано-Франківської області, у Ради правосуддя знайшлися й інші претензії до А. Малетина.

Так, з'ясувалося, що він неодноразово допускав дії, які можна трактувати як зловживання своїми процесуальними правами. Не погоджуючись з рішеннями суддів, А. Малетина нерідко заявляв їм відводи, при цьому звинувачуючи їх у некомпетентності.

Наприклад, одне з рішень Івано-Франківського міського суду адвокат назвав «свідомо безграмотним».

У підсумку, за відмову внести рекомендацію на призначення А. Малетина на посаду судді, проголосували всі 14 присутніх на засіданні членів Вищої ради правосуддя.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!