Через лихоманку Ебола "франківські" студенти-іноземці під особливим наглядом медиків


У Ліберії, Нігерії, Сьєрра-Леоне та Конго швидкими темпами розповсюджується вірус Ебола. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я там зафіксовано понад 3 тисячі випадків інфікування, половина з них – летальні. Зараження відбувається через кров, піт чи інші рідини хворої людини.

У розмові із кореспондентом «Бліц-Інфо» заступник начальника управління Держсанепідемслужби в Івано-Франківській області Віталій Фіглевський повідомив, що в Україні, як і на Прикарпатті, вірусу Ебола поки немає. Втім, на пунктах пропуску Держкордону посилено санепіднагляд.

«Перед в’їздом на територію України, людей із епідеміологічних регіонів оглядають лікарі. І при ознаках вірусу таких людей відправляють назад. Наразі в результаті таких оглядів зафіксовано 2 випадки зараження. Але в Україні і на Прикарпатті поки все добре», - повідомив Віталій Фіглевський.

За його словами, в Івано-Франківську всі студенти-іноземці стануть на облік до студентських лікарень і впродовж 21 дня за їхнім станом здоров’я спостерігатимуть лікарі. У разі виявлення вірусу – хворого госпіталізують до інфекційної лікарні.

ІФНТУНГ уже багато років приймає на навчання студентів з інших країн.  А в зв’язку з поширенням лихоманки Ебола в Африці Міністерство охорони здоров’я зобов’язало університет взяти студентів з чотирьох країн під особливий контроль.​ Як зауважила інженер центру організації навчання іноземних студенів ІФНТУНГ Ірина Литвин, в закладі є студенти, до здоров'я яких, зараз пильна увага.

"Зазвичай під час прийому на навчання в іноземців вимагають довідку про стан здоров’я. Наразі, з усіх вступників-іноземців, тільки трьох направлено на перевірку стосовно вірусу Ебола. Тепер вони перебуватимуть під особливим контролем наших лікарів", - запевнила пані Литвин