Війна забрала життя Назара Барнецького та Руслана Ганущака з Івано-Франківська
У боях проти окупантів загинули одразу двоє талановитих іванофранківців - Назар Барнецький та Руслан Ганущак.
11 січня, захищаючи Україну, загинув майор Назар Барнецький. Він служив начальником штабу 74 окремого батальйону ТрО 102 окремої бригади ТрО ім. Дмитра Вітовського. Загинув на Запорізькому напрямку від отриманих поранень, не сумісних із життям, під час обстрілу 120 мм мінометом позицій ВОП батальйону.
"Людина з міцними життєвими принципами та активною позицією. Назар прагнув змін і хотів бути корисним своїй громаді та країні. Це прагнення було підкріплене конкретними діями та гідними вчинками. Мав досвід роботи фахівцем Департаменту освіти та науки. Згодом долучився до команди Івано-Франківського міського осередку Української Галицької Партії. У квітні 2021 року увійшов до Ради ІФ міського осередку. Брав участь у різних ініціативах, благодійних, волонтерських і екологічних акціях, а також щодо донорства крові. А згодом став на захист держави...
Ти віддав свою енергію, сили, знання та досвід, а тепер віддав і своє життя… Дякуємо за твою сміливість, щирість і принциповість. Вдячні за службу та наш захист. На твоїй футболці було написано: «Рабів до раю не пускають». Раю тобі небесного, Герою… Дякуємо, що боровся за нашу свободу! Висловлюємо щирі співчуття рідним, побратимам, друзям і колегам, а також всій громаді. Вічна пам’ять і гідна шана Герою! Нехай Господь прийме твою світлу душу…", - йдеться на сторінці УГП. Івано-Франківщина.
У Назара залишилися дружина та двоє неповнолітніх дітей.
У неділю, 12 січня, стало відомо про загибель на фронті талановитого фотографа, документаліста Руслана Ганущака. Франківець Руслан Ганущак пройшов Майдан, відслужив добровольцем у полку «Азов». втор кількох документальних фільмів про війну на Донбасі. З початком великої війни Руслан знову долучився до захисту України. Про смерть захисника повідомила товаришка, військовослужбовиця Наталія Коцкович.
"Загинув мій друг. Руслан ГАНУЩАК - це людина-легенда і я хочу, щоби про його працю заради перемоги знали всі. Ми познайомились у 2014-му, коли Руслан з позивним Остап - боєць батальйону «Азов» приїхав у відпустку. Згодом я також долучилася вже до полку. І з осені 2014-го ми служили в одному підрозділі - пресслужбі «Азову». Це ми нашим дуетом знімали найкращі кадри і короткометражки з Широкиного, Гранітного, Бердянського, Лебединського, Марʼїнки. Ми пліч-о-пліч фіксували у своїх сюжетах всі злочини росії на Донбасі. Руслан був неймовірним! Мої смішні історії з війни зазвичай були повʼязані з ним. Це Руслан вивозив групу під час мінометного обстрілу в Широкиному. Коли всі вже молилися, він просто спокійно обертав до нас голову і казав: «я і цього разу вас вивезу». Запашна фірмова кава від Остапа - всі знали, що без неї робота не почнеться. А заварював він її у глиняне горнятко, привезене з Карпат. А як Руслан любив Карпати!!! І не тільки українські гори! У мирний час Руслан багато подорожував і підкорював вершини в Україні і закордоном. А потім захоплено про них розповідав…
З початком війни Руслан знайшов своє місце і у ній. Він знімав відео, фотографував та готував матеріали про війну в Україні. Завдяки його праці, світлини з війни побачили у Америці та Англії. Також світ побачив його фільм про грузинських добровольців в Азові «Брат за брата». Рік тому, коли Руслан вже служив у 92 механізованій бригаді ЗСУ, у Івано-Франківську організували його виставку світлин.
Руслан був моїм одним із кращих друзів. Талановитий, розсудливий, скромний, стриманий і дуже добрий. Україні бракуватиме його, правда. Він багато користі міг ще принести для нашої перемоги...", - написала Nataliya Kotskovych.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!