З січня 2025 року програма “Доступні ліки” розширилася на 52 препарати


З 1 січня 2025 року набув чинності додатковий Перелік лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою “Доступні ліки”.

У перші дні лікарі виписали за новими напрямами 711 е-рецептів, вісім – уже погашені в аптеках, які мають договір із НСЗУ.

Додатковий перелік включає 52 нові торгові назви лікарських засобів за такими напрямами:

  • серцево-судинні та цереброваскулярні захворювання (комбінації);

  • для лікування болю та надання паліативної допомоги

  • для лікування хвороб ендокринної системи

  • для лікування метаболічних, аутоімунних та запальних захворювань

  • для лікування глаукоми

  • для лікування мігрені

  • для лікування захворювань у дітей

«Попри виклики війни, ми сформували власний, хоч і непростий, проте унікальний досвід, і не відмовилися від жодної цілі щодо розширення програми реімбурсації. У 2024 році програма «Доступні ліки» включала 589 торгових назв лікарських засобів та медвиробів. Цього року ми додали ще 52 препарати, враховуючи потреби наших людей та виклики військового часу.

Для людей із хронічними захворюваннями вкрай важливо вчасно отримувати необхідні медикаменти. Саме тому ми постійно працюємо над тим, щоб програма «Доступні ліки» охоплювала більше напрямків і була доступною кожному», - каже Наталія Гусак, голова НСЗУ.

Пацієнти можуть звернутися за електронним рецептом до сімейного лікаря, терапевта або педіатра. 

Щоб отримати ліки за програмою реімбурсації “Доступні ліки” потрібно:

1. Звернутися до лікаря первинної медичної допомоги

Лікар випише електронний або паперовий рецепт на основі обстежень та діагнозу. В рецепті лікар вкаже міжнародну непатентовану назву препарату (МНН).

2. З рецептом можна звернутися в будь-яку аптеку, незалежно від місця реєстрації. Головна умова – наявність договору з НСЗУ. Впізнати таку аптеку можна за наліпкою “Доступні ліки”.

Пам’ятайте: термін дії рецепту становить 30 днів з дати виписування.

3. Покажіть рецепт працівнику аптеки. Аптекар запропонує наявні препарати, які містять потрібну діючу речовину. А також повідомить, який препарат повністю безоплатний, а за який потрібно доплатити. Вартість ліків аптеці відшкодує НСЗУ. 

Наразі до програми входить понад 600 торгових назв лікарських засобів та медичних виробів. Розширення програми відбувається в межах урядової ініціативи “Зимова підтримка”. Ініціатива спрямована на покращення не лише фінансової, а й територіальної доступності. Мешканці сіл, прифронтових та віддалених територій можуть отримати ліки Укрпоштою чи в мобільних аптечних пунктах.    

Програма реімбурсації “Доступні ліки” дозволяє українцям отримувати ліки проти найпоширеніших хронічних хвороб безоплатно або з частковою доплатою. За п‘ять років вона розширилася більш ніж удвічі та продовжує діяти в період воєнного стану. Загалом нею скористалися майже 5 мільйонів українців.

Повний перелік препаратів за їх міжнародними непатентованими назвами (МНН) доступний в постанові КМУ “Деякі питання доступності лікарських засобів, що підлягають реімбурсації у 2025 році”: https://cutt.ly/UeCcBMAp

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!