В Україні офіційно підтвердили 13 випадків вірусу, який поширюється у Китаї


В Україні з жовтня, коли розпочався епідемічний сезон, зареєстровано 13 офіційно підтверджених випадків метапневмовірусу людини (HMPV)

Про це повідомила лікарка-інфекціоніст, позаштатний спеціаліст Міністерства охорони здоров’я України з інфекційних хвороб Ольга Голубовська у неділю, 5 січня.

"Звичайно, реально випадків більше... Зараження відбувається крапельним шляхом, епізоди можуть повторюватись протягом життя. Захворювання частіше є легким (нежить, кашель), але може бути тяжким із розвитком фульмінантної (та, що швидко прогресує) дихальної недостатності. Останній варіант раніше спостерігався у пацієнтів з ослабленим імунітетом, після трансплантації легенів тощо. Орієнтовний інкубаційний період - від 3 до 6 днів, а середня тривалість захворювання може змінюватися залежно від тяжкості, в середньому 7-10 днів. HMPV найбільш активний в помірному кліматі протягом пізньої зими та навесні", - відзначає інфекціоністка.

Докторка наук вважає, що спалах вірусу спричинено адаптацією мікроорганізмів, які користуються зміненим імунним ландшафтом внаслідок пандемії коронавірусної хвороби 2019 року. Також негативно вплинули на нашу толерантність до інфікування вірусами тривалі масові локдауни,

"Що нам робити? По-перше, не панікувати. Ще раз, фактор часу - вирішальний для тактики ведення хворих. В разі виникнення респіраторного захворювання, особливо у груп ризику, бажано його підтвердити. Серед усіх ГРВІ найнебезпечнішими були грип та COVID-19, зараз до тестування треба додавати і метапневмовірус, особливо у госпіталізованих хворих, ресурс є. Якщо ви захворіли - вимірюйте правильно сатурацію крові пульсоксиметром.

По-друге, звичайна профілактика інфекції полягає в уникненні/зменшенні ризиків повітряно-краплинної передачі (обмеження контактування із хворими на респіраторні захворювання, особливо груп ризику, мити руки, провітрювання приміщень, волога уборка). Все це, звичайно, не гарантує зараження, але ж ми памʼятаємо, що уся справа в дозі збудника, що на вас «нападає»: чим вона менше, тим більше шансів мати нетяжке захворювання.

По-третє - загальна рекомендація. Слідкуйте за своїм здоровʼям, своєчасно діагностуйте патологію (наприклад, синдром інсулінорезистентності, патологію щитоподібної залози), приймайте вітаміни, особливо Д (за призначенням лікаря), в багатьох є його недостатність або дефіцит, а він, у т.ч. є гормоном імунної системи", - закликає лікарка.

Як відомо, у Китаї зростає кількість випадків респіраторних захворювань, серед яких поширення метапневмовірусу людини (HMPV). Цей вірус викликає грипоподібні симптоми та може призводити до серйозних ускладнень, особливо серед дітей і людей з ослабленим імунітетом.

У соціальних мережах з’являються відео та фото переповнених лікарень. Водночас представники китайської влади назвали ситуацію “звичайним зимовим явищем”, наголосивши, що рівень захворюваності не перевищує показників минулих років.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!