Через відсутність укриттів частина учнів на Франківщині не зможе піти до школи


На Івано-Франківщині від 25% до 90% дітей не зможуть навчатися очно у закладах середньої освіти — там немає укриттів.

Про це на нараді в Івано-Франківській обласній військовій адміністрації повідомив директор департаменту освіти і науки Віктор Кімакович, передає Суспільне.

З його слів, в області працюють 553 заклади середньої освіти та 119 філій, де навчаються 158,8 тисячі дітей. З них приблизно 7 тисяч — вимушені переселенці. Також на Івано-Франківщині є 457 закладів дошкільної освіти, які відвідують 34 тисячі вихованців.

"В Івано-Франківському районі є 134 заклади, що не мають стаціонарних укриттів. Тобто 25% учнів Івано-Франківського району не зможуть відвідувати освітні заклади. У Калуському районі таких — 40,5%, у Коломийському — 31,5%, у Косівському — 60%, у Надвірнянському — майже 36% і у Верховинському — 90%", — розповів Віктор Кімакович.

З його слів, у серпні Кабмін видасть постанову, згідно з якою у закладах освіти потрібно буде встановити зовнішні й внутрішні віконниці, посилити зовнішні стіни залізобетонними конструкціями, використовувати габіони. Також необхідно заставити вікна з внутрішнього боку мішками з піском, укріпити дверні пройми. Віктор Кімакович каже, що це — тимчасові технічні рішення, що дозволяють розпочати навчальний рік в очно.

Представники Держслужби з надзвичайних ситуацій області разом з місцевою владою та поліцією обстежили укриття в закладах освіти, каже начальник Головного управління ДСНС в області Володимир Чернецький. З його слів, 308 укриттів у школах не мають належних безпекових умов.

"У закладах загальної середньої освіти використовуються й найпростіші укриття, що розташовані на перших поверхах. У Верховинському районі — 29, в Івано-Франківську — 93, в Калуському — 53, в Коломийському — 77, у Косівському — 34 та у Надвірнянському — 22. Більшість цих найпростіших укриттів — це спортивні зали, їдальні, навчальні класи або коридори, що мають віконні отвори й створюють додаткові фактори ураження та не унеможливлюють створення належних безпекових умов", — сказав Володимир Чернецький.

Він додав, що у 21 закладі середньої освіти, де створені найпростіші укриття на перших поверхах, є підвали.

Зі слів Володимира Чернецького, деякі громади підписали угоди з об'єктами господарювання, які мають укриття, що розташовані на відстані не більше 500 метрів від освітніх закладів. Також він запропонував розглянути варіант підвозу дітей до шкіл, що забезпечені сховищами, або організувати навчання на базі інших комунальних закладів.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!