Іванофранківці полюбляють змінювати ім'я та прізвище на іноземні


Іноді обставини складаються так, що людині доводиться змінювати ім'я або прізвище. Багато франківчан, яким не подобається їхнє ім’я або прізвище виявляють бажання змінити його на більш милозвучне.

Поміняти прізвище за законом Україні громадянин може з 16 років. Проте, можна це зробити і в 14 років, якщо мати згоду батьків. Тож якщо ви зважились «стати іншою людиною», тоді варто йти у відділ реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання.

Для зміни фамілії необхідно мати з собою паспорт з пропискою. Якщо людина не перебуває в шлюбі їй потрібно принести оригінал паспорту, та ксерокопії його 1, 2, 10, 11 сторінок, свідоцтво про народження та його копію і 2 фотокартки. Такий же список документів знадобиться якщо людина перебуває в шлюбі, тільки до нього потрібно буде додати оригінал та копію свідоцтва про шлюб. А у випадку, якщо є неповнолітні діти, тоді необхідні і їхні свідоцтва про народження та копії.

До цього набору документів додається квитанція про сплату державного мита. При первинній переміні прізвища необхідно буде сплатити 5 гривень 10 копійок. Якщо фамілія чи ім’я змінюється повторний раз  – тоді держмито становить 51 гривню. Це розміри визначені Законодавством України та встановлені декретом Кабінету міністрів України.

Як зауважує у розмові з кореспондентом «Бліц-Інфо» головний спеціаліст відділу державної реєстрації актів цивільного стану Івано-Франківського міського управління юстиції Наталія Соломко, із заявами на зміну імені чи прізвища звертаються часто.

«За місяць часу ми отримуємо мінімум 30 заяв на зміну імені. Інша справа складання актового запису. Адже, людина може і передумати змінювати прізвище чи ім’я. Оскільки протягом 3 місяців з дня винесення висновку людина має повне право передумати і відмовитись. Отримавши всі ці документи, я реєструю заяву. Потім все це відправляється в міліцію, яка має право розглядати цю заяву протягом місяця, і відповідно видавати чи не видавати необхідний дозвіл. На підставі цього дозволу я складаю висновок і надсилаю людині повідомлення, щоб вона прийшла за документами», - пояснює пані Наталія.

За словами спеціаліста, ніяких обмежень щодо прізвищ немає. Можна «на свій смак» обрати будь-яке ім’я чи фамілію. У відділі державної реєстрації актів цивільного стану приймуть той варіант, який людина вкаже в заяві.

«Зазвичай трапляється так, що люди обирають різноманітні неординарні імена та прізвища. Наприклад останнім часом часто змінюють імена та прізвища на закордонні. Бувають різні випадки, люди вигадують собі все що завгодно», - розповідає Наталія Михайлівна.

Після зміни фамілії людині не варто перейматись про заміну інших документів. Оскільки, як пояснює спеціаліст Наталія Соломко, при зміні імені видається відповідне свідоцтво, яке рівносильне зі свідоцтвом про народження, чи свідоцтвом про шлюб. Після отримання свідоцтва, протягом місяця обміняти доведеться паспорт, оскільки після державної реєстрації зміни імені на першій сторінці паспорта заявника робиться відмітка про те, що він підлягає обміну.

«В даному свідоцтві чітко вказано, що до прикладу Іванова Оксана Петрівна змінила прізвище, і тепер вона Петрова Оксана Петрівна. А також вказана дата актового запису, тобто з якого числа пані Оксана стала Петровою. Тож, людина може просто показати це свідоцтво разом із документом на стару фамілію, замість того, щоб змінювати всі документи», - запевняє головний спеціаліст відділу реєстраційної служби Івано-Франківського МУЮ.

Але у зміні імені чи прізвища можуть і відмовити. Людина отримає відмову у випадку коли вона подала неправдиві відомості про себе чи перебуває під слідством, судом або адміністративним наглядом, має непогашену судимість, або перебуває в міжнародному розшуку. Проте, відмова у наданні дозволу на зміну імені може бути оскаржена в суді.