Міський голова Ігор Насалик: «Калуш перший в області за показниками в освіті, медицині, соціальному захисті та житлово-комунальному секторі»
Напередодні нового року прийнято підбивати підсумки та згадувати рік, що минув.
Традиційно з питанням, що запам'яталось в році 2013 та які плани на прийдешній рік кореспонденти «Бліц-Інфо» звернулись до перших осіб області, відомих митців, громадських діячів, політиків, публічних людей, підприємців та культурних діячів. Враженнями від 2013 року та планами на майбутнє з кореспондентом «Бліц- Інфо» поділився міський голова Калуша Ігор Насалик.
- Яким Вам запам’ятався рік, що минає?
- Якщо оцінювати 2013 рік в світовому масштабі, то померла Маргарет Тетчер, Нельсон Мандела – визначні люди, які творили історію. Якщо ж дивитись на Україну, то, звичайно, найвизначніша подія – майдан, якщо для Калуша, то ми все, що намітили – здійснили, навіть при тому, що у 2013 році ми мали найважчий бюджет. 2013 рік був найтяжчим за всю мою історію на посаді голови. По-перше формування бюджету було катастрофічним. По - друге складність 2013 року у тому, що не працювало казначейство. Навіть маючи кошти ми не могли їх оперативно використовувати, але попри все це ми втримали стабільну ситуацію в місті. Калуш розвивається , ми перші в області по більшості показників, зокрема в освіті, медицині, соціальному захисту в житлово-комунальному секторі….
- Чого очікуєте від року прийдешнього? Які плани на 2014 рік?
- Щодо політики, то хочу наголосити, що є велика різниця між зміною влади і зміною держави. В нас часто проходили зміни влади, але не держави. Як на мене легітимно змінити владу можливо лише через Верховну Раду України, іншого способу не має, тому чим швидше люди це зрозуміють, тим швидше буде результат. Стосовно планів, то на останній Раді регіонів Президент сказав, що у 2014 році особлива увага буде приділятися місцевому самоврядуванню і, зокрема, впроваджуватимуться пілотні проекти щодо територіально- адміністративної реформи. Ми вже три роки говоримо про неї в Калуші, ми повністю підготували всі документи і, сподіваюсь, що спільно з губернатором, вони будуть подані Президенту і введені в дію. Всі хочемо в Євросоюз, але одна з умов вступу – це територіально-адміністративна реформа, яка зменшує кількість чиновників і дає можливість місцевому самоврядуванню більш ефективно реалізовувати різні цілі і задачі.
- Що побажаєте собі, родині, мешканцям Прикарпаття та Україні?
- Віри і Божого благословення, адже якщо ми матимемо Боже благословення то буде і здоров’я, і щастя, і успіхи.