На Прикарпатті продовжують роботи зі створення центрів первинної медико-санітарної допомоги
В області заплановано утворення 22-х центрів первинної медико-санітарної допомоги, як юридичних осіб із самостійним фінансуванням (у всіх районних центрах та містах обласного значення).
На цей час зареєстровано центри ПМСД, як юридичні особи у Верховинському, Галицькому, Городенківському, Рогатинському, Снятинському, Тлумацькому районах та м. Болехові, їм присвоєно ідентифікаційні коди закладів. У Долинському, Калуському (міський), Коломийському (міський та районний центри ПМСД), Косівському, Надвірнянському районах та м. Яремче прийнято рішення районних (міських) рад щодо створення центрів ПМСД як юридичних осіб, однак без проведення їх реєстрації. Підготовлена вся документація – статути центрів, штатні розписи, кошторисні видатки, а також кандидатури на посади головних лікарів.
Для органів виконавчої влади і місцевого самоврядування та колективів медичних працівників підготовлено та розміщено на офіційному веб-сайті департаменту охорони здоров’я Методичні рекомендації щодо модернізації мережі закладів, що надають первинну медичну (медико-санітарну) допомогу, для правильного розуміння модернізації первинної ланки та шляхів її здійснення. Проводяться зустрічі з медичними працівниками, засобами масової інформації, «круглі столи» з обговоренням сутності та перспектив розвитку закладів первинної ланки відповідно до затверджених райдержадміністраціями графіків.
Питання щодо створення центрів первинної медико-санітарної допомоги в області 16 грудня п. р. обговорено на засіданні регіонального комітету з економічних реформ. За результатами засідання дано відповідні доручення, зокрема, головам райдержадміністрацій і міським головам міст обласного значення доручено ініціювати прийняття рішень щодо створення юридичних осіб – центрів первинної медичної допомоги в районних центрах та містах обласного значення сесіями районних та міських рад, а також активізувати інформаційно-роз’яснювальну роботу із збільшенням кількості медіавиходів на місцевому телебаченні, радіо та друкованих засобах масової інформації, створити на місцях “гарячі лінії” і забезпечити для населення доступ до інформації.