Як у Франківську “Zero Waste” переробляє відходи на Промприладі
Підприємницька п’ятниця на чолі з міським головою Русланом Марцінківим побувала у громадській сортувальній станції “Zero Waste”. Там переробляють більше 15 видів побутових відходів.
Простір для переробки відходів знаходиться в інноваційному центрі Промприлад на 1 поверсі. Про це йдеться на сайті міського голови.
Про мету та перспективи такого бізнесу розповів директор Департаменту інвестиційної політики міжнародних зв’язків, туризму та промоцій Ігор Попадюк.
“В 2024 році Івано-Франківськ пройшов три етапи відбору і став пілотним проектом в Шведській програмі “WastemanagementforUkraine”. Це програма посилення управління твердими побутовими відходами 2024-2027-их років. Фінансується повністю урядом Швеції і яка націлена на два напрямки. Перше це зміна законодавства України відповідно до стандартів ЄС. А також посилення муніципалітетів з управління із твердими побутовими відходами на місцях. Івано-Франківськ на рівні з Лозовою, Одесою та Кременчуком будуть пілотними проектами в Україні по зміні управління з твердими побутовими відходами протягом наступних трьох років”, - пояснює директор Департаменту інвестиційної політики міжнародних зв’язків, туризму та промоційІгор Попадюк.
Всі бажаючі мешканці міста можуть прийти і принести відходи, які накопичуються в домогосподарствах для сортування і подальшої переробки. Зробити це можна щосуботи з 11:00 до 17:00 години.
“Відходи ми приймаємо безкоштовно. В нас досить велика залученість - біля 1000 мешканців за місяць. Як правило в нас багато відвідувачів тому, що ми збираємо більше 15 видів побутових відходів. Найчастіше кілька видів пластику. Також ми приймаємо кілька видів паперових відходів на макулатуру, метали і сплави заліза. Обов’язково скло кількох видів - може бути кольорове або прозоре. Ну і ми приймаєм тетрапак. Я думаю, що ми унікальні в цьому”, - розповідає еколог, керівниця освітнього напрямку громадської організації Тамара Кундельська.
Крім цього, зараз реалізовується проект по переробці органічних відходів разом у співпраці з дитячою екологічною міською станцією. 50 сімей з Івано-Франківська долучились до цього проекту. Вони приносять органічні відходи, які підлягають компостуванню. Таким чином зменшуючи кількість органіки.
Підтримка місцевого бізнесу, особливо екологічно спрямованого, є одним із пріоритетів для Івано-Франківська. Про підтримку таких підприємств та їхню важливість для міста розповів міський голова Руслан Марцінків.
“Цікавий бізнес, це екологічна переробка сміття й навчання. Це важливо для міста тому ми обираємо саме бізнеси, які мають родзинку. Ми підтримуємо будь-які такі ініціативи і надіємся, що франківці теж підтримають. Важливо, щоб це розвивалося і таких ініціатив було більше в нашому місті. Тому підприємницька п’ятниця покликана пропагувати наш місцевий бізнес або релокований бізнес, який працює в Франківську, щось створює і має якусь цікаву ідею”,- резюмує Руслан Марцінків.
Івано-Франківськ активно впроваджує сучасні методи переробки відходів, залучаючи мешканців та підприємців до створення екологічно чистого міста, тож долучайтесь до сортування та підтримуйте місцеві екоініціативи.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!