Олександр Сич: Не можна йти на компроміс із власним ворогом
У 90-х роках український демократичний рух пішов на компроміс з комуністичною номенклатурою, але не досяг головної цілі – побудови демократичної, самостійної, незалежної Української держави.
Саме це зумовило найбільші революційні сплески часів Помаранчевої революції у 2004-2005 та Революції гідності у 2013-2014 роках.
Про це Віце-прем'єр-міністр України Олександр Сич заявив 9 вересня 2014 року в Києві на офіційному відкритті виставки документів Національного архівного фонду "Перемога силою духу", присвяченої 25-й річниці Народного Руху України.
Урядовець вважає, що такі революційні рухи триватимуть, доки Україна не здобуде фактичної незалежності, в українському суспільстві не домінуватимуть національні цінності й не буде проведено глибокого аналізу успіхів та невдач державотворчого процесу, зокрема і 25-річного періоду діяльності Народного Руху України.
«Ми маємо детально проаналізувати і переосмислити досвід успіхів і поразок Народного Руху України, який безперечно зробив величезний внесоку становлення Української держави. Ми повинні уважно, без жодних упереджень, дати оцінку нашим здобуткам та поразкам, щоби наступні періоди державотворення були якомога безболіснішими», - додав Олександр Сич.
Урядовець наголосив на особливій цінності автентичних документів, які розкривають не лише 25-річну діяльність однієї зі знакових українських політичних сил, але й історію українського державотворення.
В рамках заходу було представлено також відеофільм про формування Народного Руху України, а також про перебіг і проведення Установчого з’їзду «Народного Руху України за перебудову».