Прикарпатці активно готуються до зими та шукають альтернативу газу


Мешканці Прикарпаття вже зараз задумуються над тим, як пережити зиму. Адже ситуація, що склалась в нашій країні з газом лякає людей невідомістю. До того ж тарифи значно зросли, тож за компослуги доводеться платити ще більше.

Для Європи питання заміни газу на альтернативні ресурси постала давно. Тож там сьогодн  популярні твердопаливні та масляні котли, сонячна енергія, вітрогенератори та інше. Але там держава відшкодовує частину витрат на встановлення альтернативних джерел енергії для населення. А для пересічних українців сонячні колектори чи тепловий насос поки залишаються недосяжною мрією.

Для мешканців нашого регіону вже давно стали звичними газові конвектори, які працюють на природньому чи зрідженому газі і являються одними з найбільш економних приладів для обігріву приміщень. Проте, зважаючи на ситуацію, яка склалась в Україні з газом, все більше прикарпатців починають задумуватись над альтернативними видами обігріву житла.

Як розповідає  в розмові з кореспондентом «Бліц-Інфо» продавець магазину побутових приладів Галина, останнім часом все частіше покупці цікавляться електричними конвекторами. 

«Люди не те що переходять на електричні прилади, а швидше за все страхуються, купуючи додатково електричні конвектори. До слова, також значно зріс попит на настільні електричні плити. Багато зізнається що беруть їх на всяк випадок. Якщо проаналізувати, то щодня є 1-2 покупці, які купують ці товари. Крім того, електричні конвектори в порівнянні з газовими майже в 2 рази дешевші. Зазвичай беруть товари українського та польського виробника. Є ще в нас і російські електроконвектори, але на них попит менший», - розповідає продавчиня Галина.

За словами жінки, люди зараз розгублені, оскільки ніхто не знає що буде далі в країні. Тому, цікавляться різними варіантами обігріву житла, порівнюють ціни. Раніше попит був на газові ковектори, тепер - коли Росія перекрила газ – всі кинулись запасатись електричними приладами. Щоправда, відколи повідомили, що планують планово виключати світло, багато покупців вже й не знають, до чого готуватись. Прикарпатці навіть почали запитувати у магазинах про котли для опалення дровами.

Ще однією можливістю, яку використовують мешканці краю для збереження тепла в домівках - це утеплення зовнішніх стін пінопластом. Адже приблизно 30% тепла виходить через стіни, і тільки по 10% через дах і підлогу. Тому багато людей починає утеплювати свої домівки теплоізоляційними стінами. Зовнішнє утеплення вважається більш раціональним, тому що воно перешкоджає утворенню конденсату і є більш енергозберігаючим.

«Минулого року ми  утеплили стіни будинку пінопластом, і взимку виявили, що платимо за тепло набагато менше, ніж раніше. В своїй квартирі ми ще давніше встановили індивідуальне опалення, і використовували стільки тепла, скільки нам було потрібно. А після утеплення стін інколи взагалі відключали батареї, тому що в квартирі було тепло. Це давало змогу неабияк заощаджувати. Думаю цього року також великих витрат на оплату комунальних послуг в нас не буде», - зауважує мешканка Івано-Франківська Ірина.

Ще один спосіб економії та збереження тепла в оселі - встановлення металопластикових вікон з енергозберігаючими склопакетами. Якщо підійти до цієї справи серйозно і обрати продукцію якісного виробника, то такі вікна влітку зберігатимуть в оселі прохолоду, а взимку тепло. Енергоефективне покриття віконного скла дозволяє зберегти тепло на 50%. Отже, витрати на придбання таких склопакетів повністю виправдані. 

«Замовлень на металопластикові енергозберігаючі вікна та двері цього року справді більше ніж попереднього. Люди утепляють домівки будь-якими способами, бо не знають чого очікувати взимку. Загалом в порівнянні з літнім періодом того року, цьогоріч замовлень збільшилось на 25%. Хоча дехто вагається ставити ті вікна взагалі чи ні, мовляв «як Путін бахне ракетою, то і не треба буде нам вже тих вікон», - розповідає енеджер з продажу металопластикових конструкцій Яна.