Олександр Сич прокоментував рішення Держкомтелерадіо щодо заборони російських книжок


Екс-віце-прем’єр-міністр франківець Олександр Сич прокоментував рішення Держкомтелерадіо щодо заборони ввезення російських книжок до України.

За словами свободівця, протокольне доручення з цього приводу було ще рік тому і ще під його керівництвом. Держкомтелерадіо разом із робочою групою мали у тижневий термін опрацювати це питання, а за місяць – внести на розгляд Кабміну. Про це Олександр Сич написав на своїй сторінці у Facebook.

«Гратулюю Держкомтелерадіо! Правда, довелося чекати більше року від засідання Міжвідомчої комісії з питань сприяння розвитку вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження, яке відбулося під моїм керівництвом 24 липня 2014 р. і на якому серед багатьох інших протокольних доручень було сформульоване і таке: "5. Держкомтелерадіо, Мінекеономрозвитку разом з робочою групою "Державний економічний протекціонізм" у тижневий строк додатково опрацювати питання віднесення видавничої продукції до переліку товарів, імпорт яких підлягає ліцензуванню, віднайти шляхи залучення громадських організацій до експертизи видавничої продукції, що підлягатиме ліцензуванню, та у місячний строк внести Кабінетові Міністрів в установленому порядку проект урядового рішення". На жаль, вийшло в річний, а не в тижневий чи місячний строк. Бюрократ-консерватор свого вартує!», - зауважив політик.

Водночас, зазначає Сич, що справа не тільки у неповороткій бюрократичній машині.

 «Хто цікавиться глибше цією проблемою, підніміть в Інтернеті реакцію на мою заяву від 28 липня 2014 р. про намір на урядовому рівні ввести ліцензування і квотування російської книги й ви зі здивуванням побачите, скільки негативу у свій бік я отримав не тільки від одіозного Дмітрія Кісєльова та інших рупорів рашистського агітпрому, але й від численних представників українського книжкового ринку! Звідусіль лунало: "Галузь загине, бо прилавки спорожніють, не буде що продавати й доведеться масово звільняти людей!"; "Українське книжкове видавництво дрімучо відстале й не в змозі буде заповнити ті пробіли, що утворяться" тощо. Парадокс - я озвучив той ґвалт про захист і механізми його здійснення, з яким до мене, як Віце-прем'єр-міністра, прийшли українські видавці та книгорозповсюждувачі й від них же самих отримав негативну реакцію, коли їхні болі стали надбанням суспільства і вищого керівництва держави. Це один із тисяч прикладів того, в яких муках народжується сучасна цивілізована українська національна держава”, - резюмував заступник голови ВО Свобода з ідеологічних питань Олександр Сич.