"Від кого захищати Україну?": після скандалу в Космачі до людей приїхали військові


У селищі Космач (Івано-Франківська область) військові провели бесіду з місцевими жителями, які перекривали дорогу, щоб не пропустити нібито машини з ТЦК та побили жінку з дитиною.

Розмова виявилася напруженою. Про це повідомляє кореспондент "Телеграфа" Ян Доброносов. Він побував на цій зустрічі і записав відео звідти.

Як можна побачити на кадрах з місця подій, мешканці Космача обурені мобілізацією та досить експресивно доводили свою позицію до співробітників ТЦК. Зокрема, вони обурені: "неконституційними указами" тим, що на війні не воюють депутати, а також тим, що в Україні не оголошено війну, а вони у зв’язку з цим "не знають від кого захищати країну".

"У нас оголошено війну в Україні? Відбиття агресії від кого? Від вас самих? Ми не розуміємо, від кого. Чому людей забирають? Ось такі куркулі, які мають досвід військовий — туди (на фронт — Ред.), а ми за вами… Що ви людей дурите? Наскільки за законом може вводитися воєнний стан? На 30 днів чи на 90? А скільки його продовжили?", — кажуть місцеві жителі.

Читайте також: ІПСО, або корисні ідіоти: Аналітик прокоментував події в Космачі

У відповідь на це військові вказали громадянам, що в Україні зараз запроваджено правовий режим воєнного стану.

"Він запроваджується у разі потреби відбиття агресії, що зараз і здійснюється", — каже представник військових.

Нагадаємо, усе почалося через дописи в соцмережах про те, що нібито у село «їдуть багато машин ТЦК, щоб позабирати людей». Натовп, який перекрив дорогу, запідозрив одну з водійок у співпраці з ТЦК. У поліції розповіли, що місцеві отримали неправдиву інформацію - тому перекрили дорогу, щоб не пропустити автівки. Слідчі розпочали кримінальне провадження за ч. 2. ст. 296 (Хуліганство, вчинене групою осіб) Кримінального кодексу України. За цією статтею, хуліганкам світить обмеження волі на строк до п'яти років або позбавлення волі на строк до чотирьох років.

Важливо наголосити, першочергово, правові аспекти введення стану війни було закріплено III Конвенцією про відкриття воєнних дій, яку було прийнято 18 жовтня 1907 року під час Другої конференції в Гаазі. Так, згідно зі статтею 1 ПРО СТАН ВІЙНИ МАЄ ПОВІДОМИТИ СТОРОНА, ЯКА НАПАЛА, А НЕ ЖЕРТВА АГРЕСІЇ!!! При цьому міжнародне право не вимагає запровадження стану війни, адже сам факт “нападу” і є актом агресії, а відповідно держава, яка зазнала нападу має право на самозахист. Таким чином, воєнний стан – це внутрішній процес в країні, стан війни – зовнішньополітичний процес, який фактично є актом агресії.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!