Більше 10 тисяч прочан відвідали василіянівську обитель на Ясній Горі у Гошеві

news-image: Більше 10 тисяч прочан відвідали василіянівську обитель на Ясній Горі у Гошеві
Традиційно, 5 серпня відбулись урочистості з нагоди перенесення чудотворної ікони Матері Божої до Монастиря. Цьогоріч відсвяткували 276-ту річницю цієї важливої для усіх вірних події. Архієрейську Святу Літургію у Гошеві очолив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук).

У святочних заходах також взяли участь голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк та голова Львівської обласної державної адміністрації Віктор Шемчук, інші представники влади та місцеве духовенство.

«Духовність має велике значення в житті кожного християнина. Святині Прикарпатського краю відомі на весь світ і напевне це не випадково. Прикарпаття Богом благословенний край, де люди живуть за Божими законами і з Богом в душі, - наголосив голова ОДА Михайло Вишиванюк, - тож надзвичайно приємно бачити в церкві велику кількість людей і особливо молодих, які у спільній молитві просять у Матінки Божої заступництва».

Настоятель монастиря отець Дем'ян Кастран підкреслив, що 5 серпня особливий день для усіх вірних української греко-католицької церкви, адже саме 5 серпня було об’явлення Матері Божої у Римі і була збудована перша базиліка Маріїна у Римі. В цей день у 1737 році Гошівську Ікону Божої Матері було перенесено до монастиря і 5 серпня також було отримано декрет з апостольської столиці приєднання до духовної єдності з усіма Маріїними святинями світу.

Гошівська ікона Божої Матері - одна з найшанованіших реліквій католицької церкви. Ікона була подарована багатим шляхтичем Миколою Гошовським після дивних подій, що відбулися в його житті. Під час сильної пожежі в 1735 році його маєток було повністю знищено. Єдине, що не зачепив вогонь - ікону Богородиці та стіну, на якій вона висіла. Наступне диво сталося в 1736 році - ікона стала світитися, а коли світло згасло, ікона заплакала. Після цього дива шляхтич не міг більше тримати святиню у себе вдома і передав її монастирській церкві на Ясній горі. Надалі Гошовський всіляко сприяв та допомагав облаштуванню монастиря. У його честь монастир і був названий Гошівським.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 06.08.2013 11:35
загрузка...