Донька врятувала матір від побиття, "замовивши" піцу на 911


Дзвінок в службу порятунку - єдине, що могла зробити мешканка міста Орегона, штат Огайо, коли до будинку прийшов друг її матері, п'яний і роздратований.

Вона неодноразово бачила, як він б'є її мати. Цього разу нападник ударив жінку так сильно, що та відлетіла до стіни, пише ВВС.

Але й викликати поліцію було важко, тому що агресор знаходився поруч і все міг почути.

Недовго думаючи, дівчина набрала 911 і стала замовляти піцу, наполегливо повторюючи свою адресу.

Ця історія, що сталася 13 листопада, через кілька днів стала однією з найбільш обговорюваних в США.

Раніше розповіді про те, як потай викликати поліцію, якщо ви перебуваєте в загрозливій ситуації, розповсюджувалися по соціальних мережах. Суть інструкції в тому, що, зателефонувавши, потрібно обов'язково вимовити пароль "пепероні".

Проте, наскільки відомо, це перший реальний випадок, коли ця порада допомогла.

Американські правоохоронці навіть проводили медіакампанії, інформуючи про те, що "замовлення піци на 911" - це міф, і робити так не треба.

Однак після того як диспетчер прийняв цей виклик і поліція арештувала нападника, правоохоронці змінили свою думку.

Поліцейські високо оцінили кмітливість дівчини та кмітливість диспетчера Тіма Тенейка. "Я читав про це у Facebook, але під час навчання про піцу нам ніколи не говорили. Я спілкувався з іншими диспетчерами - вони кажуть, що просто скинули б дзвінок".

Прізвища жінок не повідомляють, але влада повідомила прізвище та вік нападника - це 56-річний Саймон Лопес.Presentational grey line

Стенограма дзвінка до служби 911

Диспетчер Тенейк (1): Орегон 911.

Дівчина (2): Я б хотіла замовити піцу на адресу [...].

(1).: Ви телефонуєте на 911, щоб замовити піцу??

(2): Ну, так. Квартира номер [...].

(1). Проте це неправильний номер, тут не замовляють піцу...

(2). Ні-ні-ні. Ви не розумієте.

(1). Зараз розумію.

Потім диспетчер почав ставити додаткові запитання, і дівчина знайшла спосіб повідомити інформацію про ступінь небезпеки, що загрожувала їй з матір'ю, і про те, чи потрібна їм медична допомога.

(1). Та людина все ще там?

(2). Так, мені потрібна велика піца.

(1). Добре. А медики, вам надіслати медиків?

(2) Ні. З пепероні.Presentational grey line

Як розповів диспетчер Тім Тенейк місцевій телестанції 13 ABC, спочатку він вирішив, що дівчина помилилася номером. Аби зрозуміти, що відбувається, йому вистачило двох питань.

"Прийнявши замовлення", пан Тенейк надіслав терміновий виклик поліцейському патрулю і особливо підкреслив, що поліцейським треба вимкнути сирени та вогні, коли вони будуть під'їжджати до будинку.