Індустріальний парк, ремонт доріг і бізнес: Які перспективи має Долинщина

news-image: Індустріальний парк, ремонт доріг і бізнес: Які перспективи має Долинщина
Долинський район активно розвивається і має великі перспективи.

Під час робочої поїздки голови ОДА Дениса Шмигаля на Долинщину, голови об’єднаних громад показали найуспішніший бізнес і розповіли про перспективи розвитку, інформує Бліц-Інфо.

Серед найцікавіших прикладів успішного підприємництва - приватне підприємство ТзОВ «Долина-Агро». Тут займаються високотехнологічним сільськогосподарським виробництвом саджанців лохини (та інших ягідних культур) мікробіологічним способом “in-vitro”. Фактично саджанець лохини виростає в пробірці. Паралельно на підприємстві займаються продукуванням сиру і екопродуктів. Тобто тут є повний цикл: від селективної технології до кінцевого продукту, який потрапляє на ринки як України так і закордону.

Другим важливим проектом є Ресурсний центр пілотного проекту підтримки сільськогосподарської кооперації, що фінансується за підтримки ЄС. За словами працівників, тут бджолярі зможуть перевірити свій мед, отримати сертифікати якості. Втім, головним напрямком діяльності, буде запліднення бджоломаток. Для цього тут облаштували сучасну лабораторію в якій бджоломаткам під мікроскопом вводитимуть сіменний матеріал трутнів. Після запліднення комаху селитимуть у нових вуликах, щоб вона відкладала яйця і створювала власний рій.

Втім, окрім діючого бізнесу, на Долинщині працюють над створенням умов для заходу нових інвесторів. Зокрема вже розроблений проєкт індустріального парку «Долина».

Територія парку охоплює 29 га землі, має зручне логістичне розміщення поруч з автомобільною дорогою регіонального значення Р-21. Також вже проведені інженерні мережі.

«Індустріальний парк - це величезна перевага в процесі регіональної конкуренції. Громади зможуть конкурувати за податки інвестора. Ми знаємо, що є регіональна перевага, яка тягне інвестора туди де його чекають. Для інвестора головне швидкий і безпечний вхід на територію. Втім інвестори також звертають  увагу на профтехосвіту і наявність робочої сили», - сказав під час презентації Денис Шмигаль.

В планах очільників Долинського району - розвиток туристичної інфраструктури. Наприклад, в Долинській ОТГ взялися за реалізацію проекту «Бойківське коло». Як пояснив голова ОТГ Володимир Гаразд, суть проекту полягає в тому, щоб об’єднати туристичні об’єкти трьох областей: Львівської, Закарпатської і Прикарпаття в один маршрут. За попередніми підрахунками, якщо вдасться реалізувати такий проект, то під час зимового сезону «Бойківське коло» прийматиме 16 тисяч туристів щодня.

Та для розвитку туризму треба зробити дороги, які на Долинщині в жахливому стані. Зараз підрядник латає дорогу Р-21. Проте мешканці району очікують на капітальний ремонт цієї траси, адже це допоможе розвантажити дорогу Київ-Львів і посприяє розвитку інфраструктури на Долинщині.

За словами голови Витвицької ОТГ Миколи Шикора – це дорога регіонального значення, яка проходить через два перевали.

"Всі інші траси, які йдуть через перевали мають статус національних. Давайте домовлятися з Кабміном, щоб і цій дорозі присвоїли такий статус. Відтак можна буде розраховувати на більше фінансування", - запропонував голова.

«Єдина глобальна проблема в області – відсутність доріг і мостів. Наступний рік буде роком доріг і мостів. Я звернуся до депутатів всіх рівнів, максимальний ресурс спрямувати на ремонти. Проте, нам всім треба зосередитися на цій проблемі: від простих громадян, які мають очистити канали біля своїх парканів до депутатів ВР, які повинні посприяти, щоб  з державного бюджету нам виділили кошти», - підсумував голова ОДА.

До теми: В Гошеві будують школу, дитсадок і клуб. Бракує грошей

В Гошеві розпочався фестиваль карильйонного мистецтва


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 29.08.2019 16:51
загрузка...