На Прикарпатті мізкують, як змінити підхід у сортуванні сміття

news-image: На Прикарпатті мізкують, як змінити підхід у сортуванні сміття
Керівники обласної ради продовжують здійснювати робочі поїздки в райони області з метою аналізу використання коштів обласного бюджету та визначення пріоритетних проблем населених пунктів. Черговим у плані робочих візитів став Снятинський район.

Голова обласної ради та його перший заступник Василь Гладій спільно з депутатами обласної ради Василем Дудкевичем, Дмитром Дякуром, Миколою Дроняком та керівниками району оглянули низку об’єктів соціально-культурного призначення, йдеться на сайті обласної ради.

Одним з пріоритетних об’єктів району, який відвідали керівники обласної ради – полігон твердих побутових відходів в Снятині. За словами Снятинського міського голови Анатолія Шумка, реалізація проекту щодо реконструкції полігону ТПВ триває третій рік.

"Завдяки коштам обласного і державного бюджетів вже практично захоронено сміття, яке тут накопичувалося останні 30-40 років", - сказав міський голова. 

Його заступник Віктор Кушик додав, що згідно проектних даних, захоронення сміття на полігоні після реалізації проекту, передбачене до 40-а років.

 "Якщо в перспективі буде запроваджено сортування, то автоматично час, відведений на захоронення відходів, збільшиться", - відзначив Віктор Кушик.

В свою чергу Олександр Сич наголосив, що питання поводження з твердими побутовими відходами є актуальним для обласної ради. Тому даний об’єкт має принципове значення.

"Це сміттєзвалище без перебільшення є одним з найкращих в області. Воно ліцензоване і впорядковане. На приведення його до ладу упродовж останніх трьох років з бюджетів різних рівнів було спрямовано 5,5 мільйонів гривень. Ще стільки ж потрібно для завершення всіх робіт. Зрозуміло, що це півзахід, бо складування відходів не вирішить проблеми. Тут потрібен системний підхід. Тому сьогодні область напрацьовує принципове рішення щодо побудови системи переробки і сортування сміття", - підкреслив Олександр Сич.

Перебуваючи на Снятинщині посадовці відвідали будинок культури села Рожневі Поля Шевченківської сільської ради. Цього року тут реалізовувався проект "Збережемо будівлю – покращимо культурне життя на селі". Як розповів сільський голова Шевченківської сільської ради Сергій Палійчук, клуб побудований у 1967 році. З того часу ремонтні роботи не проводилися.

"Дякуючи обласному конкурсу ми провели капітальний внутрішній ремонт, оновили сцену та актовий зал, замінили вікна і двері. Це єдиний будинок культури у сільській раді, до складу якої входять три села", - сказав Сергій Палійчук.

Завдяки реалізації проекту обласного конкурсу "Будинок культури – душа села, а душу треба берегти" вдалося покращити умови перебування в будинку культури в селі Потічок шляхом заміни вікон і дверей на енергозберігаючі.

В ході візиту керівники обласної ради також оглянули навчальні заклади в селах Ганьківці, Задубрівці та Підвисоке. Коштами обласного бюджету у приміщенні Ганьківської ЗОШ І-ІІІ ступенів облаштували під дитячий садок. "Дане приміщення використовувалося під шкільні класи. У зв’язку зі зменшенням учнів шкільного віку, вирішили пристосувати це приміщення під дошкільний навчальний заклад. Ми дуже довго чекали на цей садок, бо наші дітки змушені їздити в інші села", - відзначив директор школи Григорій Ступарик. За його словами, відкрити садочок планують до кінця цього року.

Покращилися умови перебування в діючому дошкільному навчальному закладі в селі Підвисоке. В рамках реалізації проекту "Садочку вікно, діткам – тепло" було замінено вікна і двері на енергозберігаючі. Окрім впровадження заходів з енергозбереження за кошти обласного бюджету в Задубрівській ЗОШ І-ІІІ ступенів капітально відремонтували дах.

На завершення візиту очільники вищого самоврядного органу влади області зустрілися з керівниками органів місцевого самоврядування, депутатами районної ради, представниками громадськості.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 15.11.2017 23:15
загрузка...