Пам’ять розстріляних націоналістів вшанували в Івано-Франківську

news-image: Пам’ять розстріляних націоналістів вшанували в Івано-Франківську
Сьогодні,15 листопада в Івано-Франківську провели віче-реквієм на вшанування пам’яті розстріляних у 1943 році німецькою окупаційною владою українських патріотів.

На вулиці Страчених Націоналістів зібрались представники духовенства, влади та громадськості, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

Біля пам’ятника, який встановлений на місці розстрілу націоналістів, священники відправили панахиду. Учасники скорботного віче поклали вінки, квіти та свічки до пам’ятника розстріляним членам ОУН.

Міський голова Руслан Марцінків наголосив, що завдання нашого покоління передати силу, славу та простір нашої України.

«Сьогодні біля пам’ятника багато учнів, студентів та молоді. Мене пройняла думка, як добре, що наші діти не жили при радянському режимі. Важливо, що ми маємо сьогодні велику цінність - незалежну державу. Ми тут, на цьому місці, можемо творити молитву і поклонитись нашим героям. Низький уклін патріотам, які віддали своє життя заради могутньої України»,- зауважив мер.

Вшанувати пам’ять страчених прийшла чи не єдина, хто на собі відчув ці події, Оксана Маланюк. Франківка одна з тих, хто втратив рідну людину у 1943 році.

«Мені було два тижні, коли батька не стало. З розповіді його друга знаю, що батько мав можливість втекти, але не зробив цього, бо був патріотом. Він пожертвував собою. Я щиро радію, що зараз можу поставити свічку біля пам’ятника і не боятись. Дякую усім, хто причетний до цього»,- наголошує пані Оксана.

Нагадаємо, 14 листопада 1943 року під час прем’єри оперети Ярослава Барнича «Шаріка» в Станіславському театрі нацисти арештували понад 140 глядачів у вишиванках, в тому числі трьох жінок. 17 листопада неподалік театру, біля синагоги, 27 патріотів розстріляли. У 2003 році на місці розстрілу встановлено пам’ятник страченим українським патріотам. Щороку тут проходять скорботні заходи.

Читайте нас в FacebookTelegram, та Instagram. Завжди цікаві новини!


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 15.11.2019 14:07
загрузка...