У Франківську підіб'ють підсумки проєкту для тих, кому за 45

news-image: У Франківську підіб'ють підсумки проєкту для тих, кому за 45
14 по 15 грудня в Івано-Франківську проєкт “Наново: Навчання після 45” презентуватиме результати своєї тримісячної роботи та святкуватиме успіхи.
Він стартував у вересні цього року в Івано-Франківську та Калуші та став спробою знайти окремі модельні рішення для викликів ейджизму, недостатньої співпраці між різними поколіннями та браку навчальних можливостей для людей старшого віку. 
 
Проєкт складався з чотирьох навчальних програм: дигітальної (комп'ютерної) освіти, мистецької освіти, навчання критичному мисленню та столярної майстерні. В загалом 40 навчальних подіях взяло участь 187 відвідувачів, а приблизно третина з них не обмежились однією навчальною програмою: а відвідали воркшопи з різних тем. 
 
Цей проєкт не був сфокусований лише на певній віковій групі, а був відкритим для різних поколінь. Приблизно 20% від всіх учасників були молодшими за 45. До речі, наймолодшій учасниці проєкту 10 років, а найстаршому учаснику – 86. Середній вік учасників та учасниць всього проєкту – рівно 50 років.
 
Чому цей проєкт важливий для українського соціуму? В нашому суспільстві існує культ молодості. Більшість представників великого і середнього бізнесу роблять ставку саме на молоді кадри, зі сцен та екранів з нами все рідше говорять люди старшого віку, а непрестижність природного процесу старіння диктує приховувати фізичні сліди віку в будь-який спосіб. Це веде до (само)ізоляції значної групи людей та до ще більших втрат для всього суспільства, яке недоотримує цінний досвід, знання та пам’ять. 
 
Отож, 14 і 15 грудня учасники та учасниці програми з дигітальної (комп'ютерної) освіти розкажуть про три ІТ-проєкти, які вже реалізуються їх командами в Івано-Франківську. Столярна майстерня запрошує до фінального спільного монтажу дерев'яного купола, який учасники та учасниці запроєктували та створили всього за місяць. А мистецька освіта запрошує до малювання прасками (техніка енкаустики) та презентації робіт в рамках спонтанної виставки. 
 
Для участі треба лише зареєструватися за цим лінком.
 
Довідка: Проєкт “Наново: Навчання після 45” розроблений та реалізується громадською організацією “Інша Освіта” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Проєкт став можливим завдяки підтримці цілої низки місцевих партнерських організацій: Калуська міська філія Союзу українок, Івано-Франківський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, бібліотека Window on America, MetaLab, Відкритий Цех, культурний центр “Підземний Перехід Ваґабундо”, інститут третього віку при редакції газети “Галичина”, креативний простір “Вдома”.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 14.12.2019 22:20
загрузка...