52 молюски юрського періоду спробували переслати за кордон під виглядом декорацій для акваріума


Київські митники вкотре стали на заваді незаконному пересиланню за межі України прадавніх скам’янілостей (цього разу – молюсків) віком 145-149 млн років, які мають культурну та наукову цінність.

52 рештки скам’янілих істот виявили під час митного контролю міжнародного поштового відправлення, яке прямувало із Запоріжжя до Канади. Відправник задекларував їх як декорації для акваріума.

Для визначення приналежності скам’янілостей до культурних цінностей знахідку скерували на експертизу до Національного науково-природничого музею України. Як визначили фахівці, скам’янілі істоти - це поліровані молюски (амоніти), оригінальні фосилії різних родів, які існували ще за юрського періоду: Vergatites virgatus (Boch.), Cosmoceras sp., Acantoceras sp., Cardioceras sp. тощо.

Всі палеонтологічні зразки мають культурну, наукову, музейну та освітню цінність, і рекомендуються експертами для внесення до музейного фонду України.

Згідно з чинним законодавством України, на вивезення культурних цінностей за кордон потрібне відповідне свідоцтво Міністерства культури України. Такого дозволу митникам надано не було.

Київська митниця склала протокол за ст. 473 Митного кодексу України. Палеонтологічні зразки вилучено.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!