«Безробітний» франківський світлофор


В Івано-Франківську за кілька метрів до перетину вулиць Коновальця і Ботанічної вже віддавна бовваніє «безробітний» світлофор, але радше не для безпеки пасажирів та водіїв, а про людське око.

Через це свої ранки пішоходам, жителям обласного центру, доводиться щоденно зустрічати у роздратуванні через небезпеку й елементарні незручності. Бо нікому з них ні зеленим оком не підморгне на добрий день, ні смугастим жезлом не привітається у реверансі регулювальника.Тож замість доброго настрою пішоходи «незлим тихим словом» згадують про владу і прикарпатських державтоінспекторів. І, як ми перевірили, недарма.

Про те, що ми на місці пішохідного переходу, дізнаємося з попереджувального знака для водіїв на узбіччі і темного світлофора, бо від «зебри» вже й сліду не залишилося. Люди, вийшовши з міського автобуса, то ліворуч, то праворуч крутять шиями — надіються, що хтось із гречних водіїв таки пригальмує і пропустить через шосе на протилежний бік. Звісно, через якийсь час якась добра водійська душа змилосердиться — люди враз забудуть про свої роки і немочі та, як ошпарені, кинуться долати швидкісний прогін на вулиці Коновальця до торгового «Велмарту». Виявляється, що такі забіги з перешкодами і дорожньо-транспортними пригодами на цьому місці відбуваються й упродовж всього дня — район то людний. Навіть попри те, що містяни вже оббили пороги не одного чиновницького кабінету і списали чимало паперу, їх вперто не чують.


Любов РЕЗНІЧЕНКО, жителька Івано-Франківська:
— Нашу проблему не вирішують упродовж років. і ходили до міського керівництва, і писали до газет — безнадійно. Хоч усі казали, що це питання мають на увазі. Лише після низки дорожньо-транспортних пригод на цьому місці, десь понад місяць тому, встановили світлофори. Але авторегулювальник попрацював хіба з тиждень і... згас. Я зателефонувала у «Міськсвітло», і мені пояснили, що світлофор не вийшов з ладу, а його просто від’єднали від електромережі. Тому що підключення було незаконним — державтоінспекція не надала необхідної документації. А в ДАІ мені сказали, що винні в «Міськсвітлі». Нарешті у міськвиконкомі пообіцяли це питання тримати на контролі, але вирішувати його почнуть не раніше травня. Чому? Мовляв, ще треба дещо доробити. Ніхто не звертає уваги, що рух транспорту вулицею Коновальця дуже насичений і люди з проблемою переходу стикаються постійно. Місяць тому на цьому місці у дорожньо-транспортній пригоді загинула людина, і досі на стовпі біля зупинки транспорту можна прочитати гіркі слова-прохання: «Мою сестру збив автомобіль, якщо хтось бачив чи запам’ятав номер або марку машини — прошу зателефонувати...»

Навряд чи потрібні тут якісь коментарі від тих чиновників-бюрократів, які перетворили наразі «безробітний» світлофор на перехресті вулиць Коновальця—Ботанічної в обласному центрі на «непідйомну» проблему. Річ у тому, що подібними до цього проблемами місто аж кишить ледь не на кожному кроці. і то в самому центрі Івано-Франківська, де найбільші людські потоки: то нема знака «Пішохід», то нема й «живого» сліду від «зебри», то нульовий ефект від знака «Зупинка заборонена», як на вул. Січових стрільців до перетину з вул. Коновальця... І дивно стає від того, що живемо в такому «комфортному» місті, мало заслужену славу якого чомусь має в Україні наш Івано-Франківськ. А «безробітний» світлофор — наче пам’ятник усій недолугості тих, хто має дбати про безпеку і комфорт народу.

Галичина