Залізобетонні плити перекриття: особливості конструкції та різновиди


Залізобетонна плита перекриття – один з елементів заводського виготовлення, який після встановлення створює горизонтальні несучі конструкції у різних за призначенням спорудах та будинках. За допомогою плити також створюються поверхи багатоповерхових будівель, вони допомагають розподілити навантаження та знизити його зі стін, роблячи основний акцент на фундамент. Додатковий функціонал – створення вузла жорсткості у конструкціях з панелей чи цегли.

Конструктивно плити перекриття являють собою прямокутні конструкції невеликої товщини, де як каркас використовується арматура. Різні у виконанні плити перекриття в Івано-Франківську пропонує компанія «Бетон-Будсервіс». Вироби відрізняються довжиною, шириною, висотою, масою та навантаженням. При виборі кожен покупець отримає консультацію та рекомендації від спеціалістів.

Переваги плит перекриття

Дані елементи перекриття мають кілька переваг:

висока жорсткість та міцність в цілому;

великий термін служби;

високий рівень вогнестійкості;

відмінні звукоізоляційні параметри;

висока швидкість монтажу;

готова зовнішня поверхня, що полегшує подальшу обробку;

порожнечі всередині можуть використовуватись для прокладання інженерних комунікацій.

Після встановлення плит щілини між ними закладають бетонним розчином, створюючи єдине покриття.

Типи плит перекриття

Сьогодні на вибір представлені наступні варіанти виконання залізобетонних плит перекриття:

пустотні (по всій довжині виробу є поздовжні отвори, поперечний переріз може бути у вигляді кола, прямокутника з ребрами, а також у вигляді груші);

ребристі (з країв є поздовжні ребра на всю довжину виробу, такою плитою вдасться перекривати великі прольоти);

повнотілі або монолітні (суцільна конструкція без порожнеч, використовується для перекриття прольотів не більше 3 метрів).

Основою міцності, надійності та довговічності є пояс з арматури. Його можна створювати із застосуванням двох технологій:

1. Опалубкова. В опалубку з металу встановлюють елементи каркасу та натягують за допомогою спеціального обладнання. Після заливання бетону в опалубку каркас продовжує бути в натягнутому положенні, що дозволить створити високу міцність при відносно невеликій вазі плити;

2. Безперервне формування. Форма відсутня, але бетон проштовхується за допомогою спеціальної машини через отвори певної форми та потрапляє в панелі, щоб сформувати плиту. Як силовий каркас застосовуються натягнуті троси. Перед продажем плити розрізаються на частини алмазною пилкою.

У першому випадку довжина плити обмежена 12 метрами, а в другому – 20 метрами.

 


На правах реклами