Блаженніший Любомир Гузар: Ми живемо в критичний, але не поганий момент...
Дотепер ми ішли шляхом посткомунізму, постбільшовизму, пострадянського. Ще дуже багато радянського є в нас сьогодні. Нинішня ситуація для нас дуже прикра, критична. Проте, якщо ми з Божою допомогою будемо добре працювати, то звернемо на добрий шлях.
Про це сказав Блаженніший Любомир (Гузар), Архиєпископ-емерит УГКЦ, в інтерв’ю для християнського порталу «Киріос».
За словами духовного лідера України, саме зараз настав той момент, коли люди починають думати і казати: чи маємо далі так жити, за тими принципами, за якими ми жили в радянському раю? «Люди починають думати. Чи маємо ми якісь права, чи маємо гідність, чи можемо далі одне одного оббріхувати, обшахровувати, займатися корупцією і так далі? Я думаю, що ми живемо в критичний, але, властиво, не поганий момент», − пояснив він.
На його переконання, якщо народ буде далі так свідомо хотіти жити в нормальній державі та нормальному суспільстві, то, правдоподібно, ближчим часом, за 5-10 років, ми будемо мати таку державу.
Як зауважив Блаженніший Любомир, сьогодні є дуже багато людей, які виросли без віри, бо вони виростали в часи комунізму, де вчили безбожництва, де вірити було немодно. Тому не треба дивуватися, що сьогодні ми маємо таку ситуацію: багато людей ходять до церкви в неділю, але від понеділка до суботи обшахровують, обкрадають. Бо так їх виховували.
«Я жив довгі роки поза Україною, але після 46 років я повернувся сюди. Мене запрошували сповідати людей. Коли я сповідав, то ніхто не признавався в крадіжках, бо люди не вважали це гріхом. Такою була система, що хто не крав, той не жив», − розповідає Архиєпископ-емерит УГКЦ.
За його словам, тільки тепер народ починає усвідомлювати, що крадіж − гріх.
«Нам не треба ще інших законів проти корупції, нам треба переконати людей, що приймати та давати хабарі є гріхом і цього варто оминати», − додав Блаженніший Любомир.