Для вбивць міліціонера вимагають довічного ув’язнення — рідні загиблого оскаржують попередній вирок у Франківську
У квітні 2014 року на Івано-Франківщині сталося резонансне вбивство — на Снятинщині знайшли мертвим міліціонера Тараса Вирстюка.
Справу розглядали у суді більше року і лише в листопаді 2015-го оголосили вирок. Коломийський міськрайонний суд за цей злочин засудив Ігоря Винничука та Ігоря Слободяна. Обом дали по 14 років, але рідні загиблого вважають такий вирок надто м’яким, пише Репортер
«Довічне ув’язнення — єдиний справедливий вирок для них, — кажеОлександра Німчук, сестра загиблого міліціонера. — Над чоловіком знущалися, обривали йому погони, кололи під нігті, били, а потім кинули тіло і пішли розгулювати у барах. У вироку багато чого немає».
Нині, 21 січня, у Апеляційному суді в Івано-Франківську мали розглянути скаргу.
«На жаль, засідання не відбудеться, — сказав потерпілим старший судовий розпорядник. — Захисник обвинувачених подав клопотання, що не зможе приїхати. Вам мали розіслати про це повідомлення. Засідання перенесли на 28 січня».
«Ніхто нічого нам не присилав, — обурюється потерпіла. — А якщо я не можу 28 січня?».
«То не ми відкладаємо, то визначено там, вище», — додав розпорядник і пішов.
Нагадаємо, 26 квітня 2014 року помічник оперативного чергового Снятинського райвідділу обласного УМВС Тарас Вирстюк вийшов із дому на роботу в Снятинський райвідділ міліції. Проте на службу він не потрапив, як і додому. Його знайшли мертвим через два дні, з ознаками насильницької смерті — в потічку між селами Кулачківці та Вишнівка Снятинського району.
За матеріалами справи, вранці у день вбивства обвинувачені проїжджали село Балинці Снятинського району на мікроавтобусі та побачили чоловіка у міліцейській формі, який стояв на зупинці. Запропонували підвезти — той погодився.
Між чоловіками у салоні виникла суперечка. Водій повернув на польову дорогу, зупинився в урочищі Середнє. Чоловіки вийшли, конфлікт продовжувався. Міліціонера вдарили ножем у ногу, потягли до струмка, де двічі вдарили ножем у груди. Тіло залишили, а самі втекли.
«Тарас чергував на дискотеках, вони завжди зчиняли там бійки, — кажеГанна Вирстюк, матір загиблого міліціонера. — Вбивство було сплановане. Наприкінці березня Тарас казав своєму товаришеві Олегу Томчаку, що його хочуть вбити».
Матір загиблого міліціонера каже, що у мікроавтобусі у той день було четверо людей.
«Винничук і Слободян сидять. Кваснюк у суді казав, що нічого не пам’ятає, що пішов раніше, нічого не бачив, бо був п’яний. А Маланчук бачив все, але одразу втік закордон — у Португалію, — говорить жінка. — Винничук спочатку зізнався, що мав ніж, показував, як наносив удари, що казав Слободянові «довершити справу». Але уже перед вироком у суді він відмовився від цих слів, сказав, що не вбивав, хотів вийти «чистим». Ще й придумав, що бив Тараса через ревність до дівчини. Винничук неодноразово вчиняв конфлікти у нашому селі, одному вибив зуби, іншому око».
За словами матері загиблого, Слободян жив у землянці три місяці, аби його не знайшла міліція.
Лише 3 листопада 2015 року Ігоря Винничука та Ігоря Слободяна суд визнав винними у вбивстві міліціонера. Стаття, за якою винесли вирок двом прикарпатцям, — умисне вбивство, вчинене групою осіб за попередньою змовою (пункт 12 частини 2 статті 115 Кримінального кодексу України).
У вироку, який оголосив головуючий по справі суддя Олександр Калинюк, їм призначили по 14 років ув’язнення. Окрім того, з них стягнули по 250 000 грн. на відшкодування моральної шкоди і по 1500 грн. витрат на правову допомогу. Додамо, що за ККУ, цей злочин карається позбавленням волі до 15 років або навіть довічним ув’язненням.
Проте матір загиблого та дружина не погоджується із таким вироком.
«Ми вимагаємо довічного ув’язнення для обох, — говорить Ганна, матір загиблого Тараса Вирстюка. — Прокурор Свірідов просив для обвинувачених 12 років. Судді дали 14. Ми з цим не згідні. Забрали життя моєї дитини, жорстоко і цинічно його вбили. Чому Свірідов просив 12 років? Якби його дитину вбили, він би вважав, що 12 років — справедливо?».
Прокурор Денис Свірідов, до речі, був залучений до резонансної справи вбивства валютника, за яке понад 5 років у СІЗО відсидів Роман Струц.
Апеляційну скаргу про обтяження призначеного покарання розглянуть у четвер, 28 січня. Головуючий у цій справі — сам заступник голови апеляційного суду Володимир Гандзюк.