Франківський суд дав 10 років тюрми Віктору Рябічеву - колаборанту, який очолює окупаційний університет у Луганську


В Івано-Франківську до 10 років ув’язнення засуджено ректора окупаційного "Луганського університету ім. Даля", який допомагав росіянам організовувати псевдореферендум.

Як повідомили в СБУ Прикарпаття, у 2022 році Віктор Рябічев допоміг ватажкам терористів організувати та провести референдум про приєднання до рф.

У підконтрольному навчальному закладі він організував засідання т.зв. «громадської палати лнр». Учасники засідання утворили «штаб референдуму про приєднання «лнр» до складу рф». Вони направили звернення з ініціативою негайного проведення незаконного плебісциту до ватажка терористів «лнр» Пасічника. На підставі цього звернення фейковий парламент «лнр» прийняв постанову та закон про проведення референдуму, який Пасічник підписав і ввів у дію. Безпосередньо під час незаконного голосування у вересні 2022 року колаборант надав приміщення університету під розміщення виборчої дільниці та виборчої комісії.

Також він брав участь у зйомках пропагандистських відео, де пропагував незаконний референдум як мрію мешканців Луганщини.

Суд визнав його винним за ч. 1 ст. 111-2 КК України – пособництво державі-агресору. Рябічева засудили до позбавлення волі на строк від 10 років з позбавленням права обіймати адміністративні посади на 15 років та з конфіскацією майна. Судовий розгляд відбувався у спеціальному судовому провадженні in absentia (за відсутності обвинуваченого). Строк відбування покарання обчислюватиметься з моменту фактичного затримання фігуранта.

Розслідування проводила СБУ в Івано-Франківській області. Обвинувачення в суді підтримувала Івано-Франківська обласна прокуратура.

 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!