Коломийські "Едельвейси" відзначають восьму річницю створення


10-та гірсько-штурмова бригада відзначає восьму річницю з дня створення.
Бойовий шлях бригади

Від 28 травня 2016 року по жовтень 2016 року бригада виконувала бойові завдання поблизу населених пунктів: Мар’їнка — Красногорівка — Тарамчук — Степне — Солодке (Донецька обл.), Попасна — Золоте — Гірське, Новотошківське — Кримське — Трьохізбенка (Луганська обл.). Під час цієї ротації, бригада втратила 22 людини загиблими.

З 1 жовтня 2017 р. по 11 квітня 2017 р. зведена посилена рота від 108-го та 109-го батальйонів в підпорядкуванні командира 72 окремої механізованої бригади виконувала бойові завдання в районі промислової зони міста Авдіївка (Донецька обл.)

З 29 травня 2017 року по 21 липня 2017 р. 8 окремий гірсько-штурмовий батальйон в підпорядкуванні 24 окремої механізованої бригади утримував лінію зіткнення в районі міста Попасна та села Калинове — Попасна.

В період з 24 липня 2017 року по 30 квітня 2018 року 10 окрема гірсько-штурмова бригада виконувала завдання за призначенням в районі населених пунктів: Новозванівка — Попасна — Золоте — Гірське (Луганська обл.). Під час цієї ротації бригаді вдалося звільнити села Катеринівку та Новоолександрівку.

З 7 жовтня 2018 року по червень 2019 р. бригада прибула в район ООС. Утримували лінію зіткнення в районі Донецьк — Гірське, Сентянівка — Кримське.

З листопада 2019 по липень 2020 року бригада виконувала завдання в зоні ООС на Маріупольському напрямку Донецької області, в районі населених пунктів: Широкине — Водяне — Павлопіль — Маріуполь.

З 25 лютого до 6 березня воїни з полігону в Новояворівська переїхали на Волинський напрямок. Там бійці мали завдання — не допустити ймовірного наступу РФ з території Білорус.

З 25 лютого 2022 року 8 окремий гірсько-штурмовий батальйон перебував на Київському напрямку в резерві командувача Сухопутними військами ЗСУ. У березні воїни 10 ОГШБр проводили штурмові дії та взяли під свій контроль кілька населених пунктів — Рудницьке, Лук'янівка, Лукаші.

Після визволення Півночі України, 10 ОГШБр була переведена на Донеччину, де, зокрема бригада відзначилась в обороні Соледара і прилеглих районів.

Указом Президента України № 80/2023 від 14 січня 2023 року бригаді присвоєно почесне найменування «Едельвейс».

В складі 10-ої ОГШБ є багато добровольців. Серед них і Василь Магочій з Виноградова — кулеметник в ЗСУ. До війни він працював у Чехії на будівництві. Коли почалася повномасштабна війна, чоловік повернувся в Україну і пішов до центру комплектування. Тепер він захищає Україну на передових позиціях на «найгарячішому» Бахмутському напрямку.

5 травня 2023 року 10 окрема гірсько-штурмова бригада «Едельвейс» Сухопутних військ Збройних Сил України указом Президента України Володимира Зеленського відзначена почесною відзнакою «За мужність та відвагу».

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!