Косівська майстриня презентувала колекцію гуцульських ліжників і ґунь


Традиційні гуцульські ліжники й ґуні. В Івано-Франківському драмтеатрі майстриня з Яворова, що на Косівщині, Руслана Гончарук представила свої вироби. Це перша персональна виставка талановитої прикарпатки.

Майстриня Руслана Гончарук народилась у Яворові, що на Косівщині. Жінка змалечку освоювала навики ліжникарства. І нині представила свої вироби франківцям. Тут – як традиційні, так і сучасні ліжники. А ще – ґуні. Це стародавній гуцульський верхній одяг, зроблений з овечої вовни, пише ТРК РАІ. 

Вироби Руслани Гончарук – це абсолютно нова версія тієї одежі, яку носили вівчарі дві сотні років тому. Ґуні, які виготовляє майстриня, можна одягати як на свято, так і в будній день.

Вироби Руслани Гончарук можна побачити у відомій виставі франківського драмтеатру «Гуцулка Ксеня». Актори й навіть  режисер постановки Ростислав Держипільський носить цей гуцульський одяг й поза сценою.

А помилуватись творчістю Руслани Гончарук у Франківському драмтеатрі можна до 31 жовтня.Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!