На Прикарпатті побільшало нелегально працевлаштованих. Серед причин - військовий облік


В Івано-Франківській області побільшало тих, хто працює неофіційно. Однією з причин роботи "в тіні", зокрема у чоловіків, є необхідність ставати на військовий облік.

Таку тенденцію під час проведення інформаційної кампанії "Виходь на світло", яка стартувала 1 серпня, помітили в Управлінні інспекційної діяльності в Івано-Франківській області.

Про це Суспільному повідомив начальник відділу з питань праці західного напрямку управління Андрій Юрочко.

"У межах кампанії ми провели майже тисячу інформаційних заходів у таких галузях, як торгівля, тимчасове розміщення, будівництво, деревообробка, лісозаготівля, транспорт. І бачимо великий рівень неоформлених трудових відносин. У торгівлі — 70%, у закладах тимчасового розміщення — така ж ситуація. Що стосується підприємств, де працюють переважно чоловіки, — не краща картина. Щоб чоловік офіційно працевлаштувався, йому треба пройти через військкомат", — розповів Андрій Юрочко.

Виявляти неоформлених працівників фахівці Управління інспекційної діяльності можуть на позапланових перевірках. Підставою для таких перевірок мають бути звернення від громадян. Чотири такі звернення отримали в управлінні від червня 2023 року, коли Міністерство економіки відновило позапланові перевірки Держпраці. В результаті на Івано-Франківщині виявили трьох працівників, які виконували роботу неофіційно. Під час перевірок один роботодавець перешкоджав праці інспекторів.

"Роботодавець не допустив до проведення перевірки, заборонив працівникам надавати пояснення. Тепер має сплатити штраф у 102 тис. грн. Але це не звільняє його від наступних перевірок. Буде звернення, то підемо перевіряти ще раз", — говорить Андрій Юрочко.

За його словами, щодо незадекларованої праці фахівці управління інспекційної діяльності в Івано-Франківській області отримують звернення від голів громад. Але під час дії воєнного стану такі звернення не можуть бути підставою для проведення позапланових перевірок.Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!