На Прикарпатті стартує 20 Мандрівний фестиваль Docudays UA
![](https://blitz.if.ua/local/news/241846/Дизайн%20без%20назви%20(1).png)
29 листопада на Прикарпатті стартує ювілейний 20 Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.
Впродовж трьох тижнів жителям області показуватимуть документалістику про Україну та світ, а також проведуть декілька правопросвітницьких заходів.
Регіональними партнерами, які організовують фестиваль є Івано-Франківська обласна організація “Молода Просвіта” і громадська організація “СТАН”.
“Розпочинаємо Мандрівний в Івано-Франківську стрічкою “Нескорений Херсон”, присвячуючи показ до річниці звільнення міста. З цієї нагоди до нас завітає команда фільму, щоб розповісти, як вони в окупації попри ризик життю фіксували важливі події захопленого обласного центру. Далі фестиваль також мандруватиме у села та інші міста Прикарпаття. Це вже певна традиція, коли ми переносимо масштабні заходи у менші громади області”, - зазначила регіональна координаторка фестивалю Тетяна Пігурська.
Центральна тема 20 Docudays UA — «Образ майбутнього» — це те, що нам варто уявляти і починати втілювати вже зараз. Це розмова про справедливість — невідворотне покарання винних у воєнних злочинах, документування свідчень їхніх жертв і руйнувань. Про те, як давати раду травмам, зберегти та донести до наступних поколінь пам’ять про загиблих на цій війні рідних і друзів. Про те, як по-справжньому модернізувати наші міста, містечка та села, зробити їх красивими й зручними, сучасними, доступними, орієнтованими на пішоходів — старих і малих, і покалічених війною. Зокрема про це будемо говорити з бійцями, які зараз лікуються у лікарні Івано-Франківська.
Фестиваль цього року охопить 11 громад Прикарпаття: Івано-Франківську, Калуську, Рожнятівську, Долинську, Богородчанську, Бурштинську, Косівську, Надвірнянську, Ворохтянську, Коломийську та Рогатинську.
Загалом, з програми титульного фестивалю Docudays UA, який відбувся у червні в Києві, для Мандрівного на Івано-Франківщині відібрали 11 фільмів із України, Польщі, Німеччини, Франції, Великої Британії, Канади, Швейцарії та інших країн. Усі стрічки міжнародного авторства мають спільне коріння з нашим теперішнім контекстом.
Розклад найближчих показів, які можна відвідати в Івано-Франківську:
29 листопада - “Нескорений Херсон” у Херсонському хабі (вул. Січових стрільців, 13, поверх 4)
1 грудня - “Три жінки” у просторі дружньому до жінок та дітей “Вільна” (Південний Бульвар, 21)
2 грудня - “В Україні” у Підземному переході Ваґабундо (вул. Пилипа Орлика, 7)
4 грудня - “Гості з Харкова” у громадському просторі “Молода Просвіта” (вул. Січових стрільців, 25, поверх 2)
Ознайомитися детальніше з повною програмою фестивалю можна буде на офіційній сторінці Мандрівного Docudays UA на Прикарпатті. Інформація про фільми доступна на сайті Мандрівного https://travelling.docudays.ua/films/
20 Мандрівний Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції в Україні, Посольства Швейцарії в Україні, Посольства США в Україні. Думки, висновки чи рекомендації не обов'язково відображають погляди урядів, благодійних організацій чи компаній цих країн. Відповідальність за зміст публікації несуть винятково його автор(к)и.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!
![](/local/banner/Спекотні_728х90.jpg)