На Прикарпатті через відсутність коштів Центр невідкладної допомоги залишився без необхідної техніки


У конференц-залі облдержадміністрації відбулася робоча зустріч голови облдержадміністрації Василя Чуднова за участю заступника голови ОДА Зінаїди Болюк, директора департаменту фінансів Галини Карп, директора департаменту охорони здоров’я Романа Мельника, голів райдержадміністрацій та міст обласного значення з медичною громадськістю. Розглядалися питання реформування галузі охорони здоров’я.
«На сьогодні ситуація склалась так, що ми маємо три юридичні особи, які входять до складу Центру – це, власне, сам Центр, станція швидкої допомоги міста Івано-Франківська та Калуша. Рішенням сесії обласної ради вони частково передали станції, але залишили їх як окремі юридичні особи, - говорить директор департаменту охорони здоров’я ОДА Роман Мельник. – На жаль, Івано-Франківська область є дотаційною. І ті області, які є багатші і мали свої кошти, закупили велику кількість техніки, обладнали вже центральні диспетчерські таким чином пішовши набагато вперед. У нашому бюджеті таких коштів не було, тому власними силами було придбано тільки один спеціалізований автомобіль та один реанімобіль. На 2014 рік ми повинні створити Центр як потужну структуру, важливим є і створення центрів первинної медико-санітарної допомоги, і те, що наступний рік ми б хотіли проголосити Роком Дитини в області».

Як стверджує головний лікар Центру Володимир Похмурський, Центр екстреної медичної допомоги – це нова структура, яка має бути профінансована, адже тільки тоді зможе належно працювати і виконувати свої структурні завдання. Це має бути система, для створення якої є всі передумови, як технічні так і кадрові.

Зокрема, вже розроблено та подано на затвердження тимчасовий штатний розклад комунального закладу Івано-Франківського центру екстреної медичної допомоги на І квартал 2014 року, також тимчасовий кошторис, проект штатного розпису, проведено кадровий аудит станцій швидкої допомоги тощо.

«Фінансування має здійснюватися з обласного бюджету, - інформує директор департаменту фінансів Галина Карп. – На сьогодні є достатньо коштів для того, щоб забезпечити безперебійну роботу Центру екстреної медичної допомоги».

Щодо створення центрів ПМСД, то, за словами Романа Мельника, їх планувалося створити 22 до кінця року. Станом на сьогоднішній день прийнято 18 рішень сесій районних рад, 8 центрів  вже існують як юридичні особи.

Підбиваючи підсумки, очільник Прикарпаття Василь Чуднов доручив департаменту охорони здоров’я спільно з керівниками районних державних адміністрацій та головними лікарями  закінчити всі необхідні організаційні питання до кінця цього року, а головному управлінню фінансів - профінансувати всі потрібні видатки, щоб реформа не вплинула на якість роботи.