Понад півсотні прикарпатців отримали поранення в зоні АТО
В Івано-Франківську відбулося чергове засідання Івано-Франківського обласного координаційного комітету допомоги учасникам АТО, які постраждали під час бойових дій та їхнім сім’ям.
Доповідаючи усім присутнім співголова комітету Сергій Адамович повідомив, що фактично погоджено питання із наданням квартир сім’ям прикарпатців загиблих під час АТО. З першого траншу (нагадаємо це 2,866 млн. грн.) вдасться придбати 8 квартир.
Також Сергій Адамович повідомив, що до влади Прикарпаття звернулась українська діаспора Польщі, яка працює над тим, щоб прийняти на оздоровлення та реабілітацію прикарпатських бійців. Так само такі можливості зараз пропрацьовує і ректор Прикарпатського Національного університету ім. Василя Стефаника Ігор Ципенда, який нещодавно провів ряд зустрічей на цю тему у Ягелонському університеті. Крім того Словаччина також пропонує свою дружню допомогу, щоб лікувати наших поранених.
Цікавою і потрібною ініціативою є волонтерський рух очолений Петром Хмельовським та Іриною Тимчишин, які пропонують щоб замість коштів на квіти, школярі придбали необхідні препарати для важкопоранених івано-франківців. Так само до збору коштів на потреби поранених долучилась й відомий івано-франківський етнодизайнер Любця Чернікова.
Директор Департаменту охорони здоров’я Роман Мельник повідомив, що уряд готовий виділити 15 мільйонів гривень для добудови ще одного корпусу санаторію у Черче, щоб там створити повноцінний реабілітаційний центр. Він також повідомив, що зараз аптечні склади області будуть наповнюватись всім необхідним, щоб в разі потреби, наші вояки не відчували браку медикаментів.
Доповідаючи на засіданні керівник Департаменту соціальної політики Ярослава Ульванська повідомила, що від початку бойових дій поранення отримали вже 56 прикарпатців. На даний момент створено соціальні паспорти 49-ти сімей поранених вояків. Для підготовки дітей постраждалих бійців до нового навчального року було виділено по три тисячі гривень на дитину для придбання необхідного канцелярського приладдя та одягу.
Оскільки аналогічні координаційні центри створені у кожному районі Івано-Франківщини, то співголова обласного комітету Зіновій Шкутяк запропонував збирати звідки списки всіх потреб постраждалих сімей. Адже до обласного координаційного комітету постійно звертаються прикарпатські підприємці, які готові взяти соціальний супровід за сім’ями загиблих та поранених солдатів. Бізнесмени готові робити ремонти в оселях, забезпечувати дітей одягом та оплачувати санаторно-курортне лікування.
На засіданні виступили також й військові медики, які нагадали, що діє постанова Кабінету міністрів України, згідно якої всі постраждалі військовослужбовці та працівники МВС можуть за висновками МСЕК отримати одноразову грошову допомогу на компенсацію лікування.
Лікарі також повідомили, що у прибулому на територію Івано-Франківської області 5-му батальйоні територіальної оборони за весь час перебування у зоні АТО поранення та контузії отримало 9 бійців, двоє солдат під час виконання бойового завдання героїчно загинуло.