Рада ухвалила проєкт держбюджету-2025 у першому читанні


Верховна рада 31 жовтня проголосувала за основу (у першому читанні) за проєкт державного бюджету України на наступний 2025 рік.

Про це повідомляє народний депутат Ярослав Железняк.

За його словами, відповідний проєкт підтримали 247 народних обранців. Натомість 34 проголосували проти нього. 

"Прийняли в цілому бюджетні висновки. Жодної правки, окрім правки по зарплатах прокурорів, не змінили", - написав Железняк.

Основні цифри:

Доходи загального фонду держбюджету (без грантів та міжбюджетних трансфертів) заплановані у сумі 2 трлн 7 млрд гривень, що на 411 млрд грн більше ніж цього року.

Видатки загального фонду держбюджету плануються в обсязі 3 трлн 644 млрд грн, що більше показника цього року на 535 млрд гривень.

Загальний ресурс на національну безпеку та оборону у 2025 році - 2 трлн 223 млрд грн (близько 26% ВВП), що на 530 млрд гривень більше плану цього року та на 46 млрд грн більше плану 2024 року з урахуванням змін до держбюджету, прийнятих Верховною Радою.

"При підготовці документу до першого читання народними депутатами, фракціями, групами та комітетами Верховної Ради було надано 2099 пропозицій до проекту Держбюджету-2025, поданого Урядом до Парламенту 14 вересня", - кажуть у Міністерстві фінансів.

Висновки Бюджетного комітету, зокрема, передбачають:

  • спрямування у 2025 році залишків за освітньою субвенцією до спецфонду Міносвіти з подальшим розподілом за рішенням Уряду з урахуванням цільового призначення та на реалізацію заходів у сфері освіти

  • розподілу видатків на реалізацію публічних інвестиційних проектів

  • зарахування джерела надходжень на створення державного дорожнього фонду в повному обсязі до загального фонду (43 млрд грн) і спрямуванням вивільнених коштів на зменшення дефіциту держбюджету, збільшення видатків на першочергові потреби, насамперед видатків на національну безпеку і оборону

«Затверджений у першому читанні держбюджет - це відповідь на потреби часу. Фінансування оборони та соціальні програми - це пріоритети, які ми визначили разом із Парламентом. Такий підхід дозволяє зберігати баланс між нагальними потребами і стратегічними завданнями, які стоять перед країною», - зазначив Міністр фінансів Сергій Марченко.

Згідно з регламентом,  розгляд у другому читанні проекту закону про Державний бюджет України на наступний рік завершується не пізніше 20 листопада, а остаточне прийняття - не пізніше 1 грудня.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!