Регулятор запропонував уряду вдвічі збільшити тариф на світло для українців


Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), запропонувала уряду вдвічі збільшити тариф на електропостачання для населення з 1 червня.

Про це йдеться в листі від НКРЕКП до Міненерго, який отримало видання «Енергореформа», пише Громадське.

Регулятор пропонує встановити єдиний тариф — 2,88 грн/кВт⋅год — без диверсифікації за обсягами споживання електроенергії.

Наразі для індивідуальних побутових споживачів фіксований тариф становить 1,44 грн/кВт⋅год за споживання до 250 кВт⋅год на місяць та 1,68 грн/кВт⋅год — якщо споживається понад 250 кВт⋅год на місяць.

Разом із тим тариф 1,68 грн/кВт⋅год незалежно від обсягу споживання встановлений для колективних побутових споживачів. Також цей тариф діє в багатоквартирних житлових будинках за використання електроенергії для технічних цілей.

Регулятор вважає, що такі зміни дозволять покращити фінансові показники «Енергоатома» та «Укргідроенерго». Так, їхнім коштом покривається різниця між ринковою ціною на світло й тарифами для населення.

Як зазначило джерело «Енергореформи» в уряді, Кабмін буде розглядати цю пропозицію і найімовірніше, підтримає її на своєму засіданні незабаром. 

 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!