9 травня, коли вся Україна святкувала День Перемоги та 70-річчя Перемоги над нацизмом у Європі, а в Івано-Франківську продовжувалися заходи з нагоди відзначення Дня міста, рятувальники обласного центру, фахівці навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Івано-Франківської області та волонтери благодійних організацій «Майбутнє Прикарпаття» і «Сила Прикарпаття» провели акцію «Прикарпаття разом».
Ця подія викликала неабияку зацікавленість серед мешканців обласного центру, адже проходила на стометрівці. Волонтери виставляли на продаж речі, зроблені власними руками, проводили цікаві майстер-класи, а виручені кошти передавали українським військовим.
Рятувальники та фахівці навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Івано-Франківської області розгорнули виїзний мобільний навчально-консультаційний пункт щодо навчання населення діям при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій. Тут проводились теоретичні та практичні заняття, спрямовані на вироблення навичок поведінки у різних складних умовах, підготовки людей до можливих дій у зоні виникнення надзвичайних ситуацій воєнного характеру.
Містян – а серед них були дорослі й діти – ознайомили з правилами поведінки з вибухонебезпечними предметами. Юнаків цікавили насамперед призначення того чи іншого боєприпаса, його технічні характеристики та ступінь ураження.
Крім того, спеціалісти розповіли, як діяти в умовах погіршення радіаційної обстановки, хімічного та біологічного забруднення, під час виникнення пожеж, при знаходженні вибухонебезпечних предметів, а також дії за сигналами оповіщення в надзвичайних ситуаціях в мирний час і на випадок війни.
Досвідчений медик продемонструв присутнім способи надання першої допомоги при загрозливих для життя людини станах. Рятувальники поспілкувалися з івано-франківцями з питань безпеки життєдіяльності.
Реалії сьогодення вимагають від усіх високої обізнаності щодо дій у екстремальних випадках. Навчити людей цьому – ось основне завдання мобільних консультаційних пунктів.
Такі навчання проводитимуться й надалі, адже мешканці Прикарпаття повинні відчувати постійну увагу та турботу. За цих складних обставин вони потребують допомоги, підтримки, відчуття захищеності та безпеки.